| uineir4 a întrebat:

cine ma ajuta si pe mine cu un sfat va rog frumos. Eu de cv timp stau cu un baiat asta vara a plecat in Franta si eu in spania, acu de craciun a venit la mn in spania, iar acu 2 zile s-a intors inapoi la lucru si eu plang in continu, nu am pofta de mancare nu am chef de nimic. Cum pot sa trec mai usor peste perioada asta? e viitor sot mai precis

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Daca relatia voastra e stabila si mai alea ca urmeaza sa va casatoriti, nu inteleg aceasta stare a ta. Trebuie sa te gandesti ca e doar o perioada in care stati separat pentru ca asa sunt circumstantele, dupa ce va casatoriti toata viata o sa stati numai impreuna.

Vorbeste cu el pe skype sa iti mai treaca dorul si cand nu se poate ocupa-ti timpul cu ceva, fa planuri de viitor, imagineaza-ti cum o sa fie viata alaturi de el, fa o lista cu lucruri pe care o sa le faceti impreuna. Aceste lucruri o sa iti dea o stare de bine si de nerabdare si o sa te entuziasmeze mult.

7 răspunsuri:
| Dracoola a răspuns:

nu gandi negativ, poate ar fi mai bine ca, pe masura ce trece timpul, sa incercati sa mergeti la munca in aceeasi tara, asa poate va fi un pic mai usor. Gandeste-te ca-l vei revedea, incearca sa citesti sa-ti ocupi timpul cu activitati, sa tii legatura cu el pe chat - facebook, la telefon.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
De ce nu gandesti pozitiv? de ce te lasi cazuta si invinsa?
In ziua de azi este foarte usor sa comunici cu persoana iubita, mesaje/telefoane/vodeo conferinta etc.
Gandeste-te ca sta acolo pentru un trai mai bun pentru un viitor mai sigur.
Gandeste-te la clipele frumoase si nu la acel moment trist de despartire.
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Iesi cu prietenii la plimbare...
E greu sa stai despartita de persoana iubita.Primele zilesunt cele mai grele, dar cu timpul te vei obisnui.
Cu siguranta puteti vorbi la telefon /sau internet.

| uineir4 explică:

Vorbim zilnic prin mesaje ne auzim ne si vedem seara, dar il vad peste tot in casa dar de fapt el nu e nicaeri decat in imaginatia mea, nu pot sa fac nimic ca imi aduc aminte de cand eram amandoi, sunt mai sensibila, si nu es din casa.

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu iesi din casa, atunci incearca sa faci lucruri care iti plac. Sa citesti o carte, sa vezi un film care sa te puna intr-o stare buna, sa gatesti, daca iti face placere etc.
Nu este capat de tara, este greu si stiu din proprie experienta, insa nu imposibil de trecut peste.
Nu te ajuta nici pe tine si nici pe el, ca stai singura in casa si iti plangi de mila.

| MskDesign a răspuns:

Cred ca ar fi cazul sa cautati de lucru unul celuilat si sa stati impreuna.Cel care gaseste de lucru, ceva sigur, il cheama pe celalalt.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Cum sa iubesti fara sa cultivi dependente?