| ExXify50 a întrebat:

Cred ca toti cunoastem macar o persoana mai sensibila sau care pune suflet in tot ce face.Si eu obisnuiam sa fiu asa, dar cam de o saptamana ceva s-a schimbat la mine.Am avut cam doi prieteni pe care ii consideram cei mai apropiati de mine si chiar tineam la ei(sa zic x si y) dar acum nu mai inseamna nimic pentru mine.Ciudat,pana acum tineam la ei ca la fratii mei,dar mi-au gresit de foarte multe ori, dar ultima oara chiar a fost ultima oara.Treceam cu vederea de fiecare data si parca ma cam durea atunci cand ma mai certam cu ei, dar de data asta parca mi s-a luat de tot.Nu mai simt nevoia sa mai am pe cineva apropiat de mine.N-am mai trecut prin asta, asa ca nu stiu ce sa cred..Intrebarea mea este daca credeti ca asa am sa raman mereu? Tin sa mentionez ca sunt genul cand ceva imi ajunge, pai chiar imi ajunge. Ofer funda + vot big grin si mersi ca ati citit atat.

3 răspunsuri:
| Park1Suin a răspuns:

Nu e nimic ciudat la un adolescent sa se schimbe.
De exemplu, eu.Eram mai sensibila inainte, dar de cand cu Rock-ul, sunt mai
rea, mai pesimista.

| Iamnotme a răspuns:

Oamenii se schimba, dar poti sa ramai si asa. Dar totusi, e bine ca ai avut tupeul ala "cand ceva iti ajunge, chiar iti ajunge". Sunt altii care continua sa aiba incredere, si dupa ce i-au gresit. O sa ai momente cand o sa ai nevoie de cineva sa iti fie aproape happy

| regrets22 a răspuns:

Nu este ciudat ceea ce ti se intampla. Pur si simplu e prea mult, dar partea buna e ca nu te mai doare. Nu iti mai pasa, sunt prea multe dejamagiri, prea multe tradari. Acum esti indiferent, nu mai simnti nimic, esti pasiv la tot ce ti se intampla. Nu o sa ramai asa mereu acum depinde de ''x si y'' daca o sa faca ceva in privinta asta. Si sa stii ca nu e bine sa fi prea intelegator si prea bun pentru ca vorba aia esti luat de prost! Atunci cand te deranjeaza ceva cel mai bine e sa spui nu sa taci, sa inghiti si sa ierti mereu pentru ca nu e bine...