| AndaBăă a întrebat:

:*. Cum pot să o conving pe mama să mă lase mai mult in drum cu prietenii? big grin

Răspuns Câştigător
| pastru009 a răspuns:

Cati ani ai, 8? Dupa poza esti destul de maricica, cred ca ai 14 sau 15(nu ma judeca), in fine, ideea este ca trebuie sa te lase sa iesi cu prietenii tai, ii zici ca acestia te influenteaza in privinta comportamentului in mod pozitiv(prietenii tai nu vorbesc urat sau, politicosi...ma rooog inventezi ceva daca vrei), zici ca sunt culti(cu putin noroc poate parintii tai nu ii cunoaste) sau poti purta o discutie cu mama sau tatal(sau amandoi), depinde care este mai intelegator(la mine parintele intelegator e tata, poate la tine mama, ma rog tu stii mai bine)...continuam,sa porti o discutie matura cu ei despre cum tu nu mai esti o fetita de 8 ani sau mai putin; sa le spui ca vrei sa petreci timp cu prietenii tai(asta iti spun tie: deoarece acum este perioada in care iti formezi instinctele psihologice si sentimentale, iti vei da seama de asta de asta cand vei mai creste, dar ca sa iti explic mai bine dezvoltarea acestor doua instincturi te ajuta sa iti dai seama de o persoana cum este, moral lunadu-te dupa fizic si vocabular, mai pe scurt aceste doua insitincturi te ajuta la dezvoltarea primei impresii a unei persoane; mama mea il are foarte dezvoltat si si-a dat seama ca o fosta prietena de-a mea a fost o scorpie iar eu nu am crezut-o pe mama mea, dar in final mi s-a demonstrat!).
Sper ca te-am ajutat foarte mult si iti doresc mult noroc(scuze pentru raspunsul lung)! Funda?

4 răspunsuri:
| Corciu_Elena_1990 a răspuns:

Pai in primul rand unii parinti iti fac poftele daca inveti bine. O prietena de-a mea s-a certat rau cu mama sa si dupa a lasat-o cu o jumatate de ora in pluslaughing Dar e bine si asa happy I-a spus mamei sale ca e cea mai rea mama din lume si ca si-ar fi dorit o alta mama care sa o lase mai libera. De atunci mama ei a devenit mai buna, mai ingaduitoare. Asta ar fi o solutie, depinde de mama ta acum daca e sensibila la chestii de genul asta.
poti sa ii mai spui si ca ai crescut si ca ar fi timpul sa aiba incredere in tine si sa te lase sa faci cam tot ce vrei.
Poate o sa functioneze, bafta oricum! :* happy

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Vezi acest articol care te-ar putea ajuta: http://www.jw.org/......e-in-mine/

| SarcasmBoy a răspuns:

In primul rand incearca sa ai un comportament exemplar, iar in al doilea rand rezultatele scolare sa fie pe masura.

| Fayree a răspuns:

Face bine ca nu prea te lasa. Inseamna ca chiar te iubeste! Judeca si tu putin! Fundita? puppy dog eyes.