| ana100maria a întrebat:

Buna,cum sa-mi fac parinti sa ma lase sa ma machez?

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

Le spui pur si simplu. Ai cosuri, cearcane, toate celelalte o fac, baietii nu te plac fara machiaj. Bafta!

4 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Tin sa contrazic pe Elvina al carui raspuns este castigator. Eu nu am intampinat foarte multe restrictii din partea parintilor cand am devenit adolescenta dar nici nu ma machiam foarte des, astfel foarte multi baieti m-au admirat pentru asta zicandu-mi: "imi place ca esti naturala. Foarte putine fete mai sunt asa in ziua de azi!" Astfel de fraze m-au facut sa nu mai machez si am constata ca baietilor le plac mai mult fetele nemachiate decat cela machiate. Alegerea iti apartine, dar tine cond ca ceea ce ti-am spus este o experienta cat se poate de adevarata. Spor in toate cele bune

| Alis10 a răspuns:

Incearca sa îi spui mamei tale ca cand era de varsta ta si ea facea la fel si pur si simplu ca iti place. Poti incerca de ziua ta sa cer machijuri si sa ii spui ca te dai si cu ele daca nu ii spui ca te superi pe ea si gata.
Ps: Dami si mie funda te rog, daca vrei.

| Denissa_Deni_1998 a răspuns:

1: Cati ani ai?
2 : ii spui mamei tale ca si ea s-a facut la varsta ta.
3: Machiaza-te si cand o sa te vada o sa zica ca iti sta bine si te va lasa in continuare
P.s nu te machia in fiecare zi strica tenul.

| ladydewinter a răspuns:

Mai intai gandeste-te de ce e atat de important sa te machiezi. Daca nu-ti place tenul tau, poti incerca sa faci un tratament, si sa te machiezi putin cu un blush roz dragut, putin gloss si rimel. Incearca sa nu-ti incarci fata, vei regreta mai tarziu, plus ca la petreceri te poti machia mai mult, iar prietenii vor fi impresionati.