| Kiiindeer a întrebat:

Buna big grin! Eu cu iubitul meu suntem de 2 luni impreuna, ne-am cunoscut la liceu dar de abia in seara balului si-a facut curaj sa se bage in seama cu mine si de atunci suntem impreuna. Nu ne-am certat deloc, simt ca tine la mine, mi-a si demonstrat dar nu stiu... cateodata il simt cam rece sad (atunci cand nu suntem impreuna, poate asta este doar in capul meu). Chestia e ca mi-e frica sa nu-l pierd. Ce sa fac sa scap de frica asta?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca dupa doua luni sunteti deja iubiti, felicitari! Continuati sa va iubiti si atunci nu vor mai conta "nimicurile"!

| Kiiindeer explică (pentru neutrino):

Multumesc pentru sfat! :*

| Mihaela1964 a răspuns:

Leaga-l cu sarma sa nu fuga, astfel nu-l vei pierde si-ti va dispare si frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita. Daca sunteti de atata timp impreuna, atunci va mai tine mult. Inseamna ca tineti unul la celalalt si va iubiti big grin

Nu te speria ca e uneori putin rece. Poate asa este el. Suntem oameni, si implicit suntem diferiti. Astfel, e posibil ca asa sa fie el. Oricum sunt sigur ca iti arata ca te iubeste in felul sau. Asa ca stai linistita, nu ai de ce sa-ti faci griji. Daca nu vroia sa fie cu tine, crede-ma ca ti-ai fi dat seama happy

O zi placuta!

| BubbleWhitee a răspuns:

Fii tu mai calda cu el si daca are o reactie buna, poate doar are mici probleme sau este plictisit.

| rarepearls a răspuns:

Cum ai zis si tu, poate e doar in mintea ta. oricum ca o relatie sa mearga frumos, trebuie sa aveti o baza creata pe respect, comunicare, iubire..si mai ales faceti lucruri noi, iesiti impreuna, distrati-va, orice vreti voi, numai sa nu se instaleze monotonia

| Kiiindeer explică (pentru rarepearls):

Multumesc pentru sfat big grin! Noi iesim in fiecare week-end impreuna, la un suc, pizza, la film... cand suntem doar noi doi in masina ne place sa ne tachinam unul pe altul laughing. Exista comunicare. totul merge perfect. Dar vreau sa-mi scot din cap prostiile mele big grin.