| andreeaaa1 a întrebat:

Daca ati citit intrebarea anterioara stiti ca e vorba de unkii mei care se cearta si se bat.maine unul dintre unki vine acasa de la munca si mi'e frica sa nu se certe. ce as putea sa fac cum sa ma linistesc.:-

2 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Draga mea vorbeste cu ei spune-le sa ajunga la un comun acord sa nu se mai bata si sa se certe. spune-i ca nu suporti violenta si ca te-ai saturat sa vezi numai certa spune-le sa termine ca te fac trista. sau incearca tu intr-un mod sai faci sa fie mai calmi

| ostea a răspuns:

Tu nu poti sa faci nimic, in schimb ei pot!
Trebuie doar sa devina constienti de felul cum se exprima, ca nu este bine ceea ce fac ei.

Departeaza-te de ei, tu nu ai nici o vina ca nu se inteleg, nu te baga, risti sa inrautatesti lucrurile, la urma urmei faci cum vrei!
Numai bine!