| Mihaela024 a întrebat:

Bună,dacă instanța a hotărât domiciliul copilului minor la tată, nașoi pot da semnătura pe propria răspundere ca ar avea ei grija de copil cât tatăl e la muncă și mama la copil să nu stie acest lucru?

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Da! Este legal.

Dacă nu ți-a păsat de copil și nu te-ai prezentat la termenele de judecată acum te agiți degeaba. Nu ești o mamă responsabilă!

| ioana748 a răspuns:

Trebuia sa te prezinti la proces.
Mai esti in drepturi parintesti?
Oricum, trebuie sa vorbesti cu un avocat si sa vezi ce mai poti face in legatura cu custodia copilului.

| Violleta2022 a răspuns:

Copilul este in custodia tatalui, nu a nasilor!