| UltraViolette a întrebat:

Dau FUNDA!
As vrea sa particip la Romanii au Talent, dar problema este ca ai mei nu ma lasa. Cum pot sa-i conving? Imi doresc tare mult sa particip acolo, insa ei imi spun ca sunt prea mica desi am 16 ani.

Răspuns Câştigător
| pastru009 a răspuns:

Pai depinde si de talent.Dar parintii tin la tine si de obicei poate iau astfel de decizii sa te protejeze. Poate ei cred ca tu nu ai un talent bine facut si dezvoltat.
Ce talent ai?(zi-mi te rog)

| UltraViolette explică (pentru pastru009):

Cant. Vocal si instrumental (chitara) happy

| pastru009 a răspuns (pentru UltraViolette):

Foarte frumos. Felicitari daca ai voce.Dar poate din cauza asta nu te lasa. Poate ei cred ca nu ai vocea completa(nu ca esti afoana ci poate nu ai vocea foarte frumoasa si trebuie sa mai lucrezi la ea). Oricum urmeaza sfatul ei: http://www.youtube.com/watch?v=e9YJFPB2qqg
Eu zic ca ar trebui sa le canti parintilor cat poti tu de bine si sa te distrezi cat de mult poti.Demonstreaza-le ca ai voce, nu te ascunde."Foloseste-ti vocea.Fa-te auzita." - Hayley Kiyoko
Bafta si noroc.O sa iti trebuiasca.
P.S. : Spune-le parintilor tai ca varsta nu conteaza cand ai un talent rar si frumos.De exemplu, la 12 ani Justin Bieber deja era in Atlanta sa il intalneasca pe Sooter Braun si apoi pe Usher.
Ideea este ca desi esti minora ai intotdeauna sansa sa iti arat talentul.Pana si copii de 8 ani au devenit faimosi in Romania, deci spune-le parintilor tai sa te lase sa iti arat stralucirea in fata lumii si sa te faci auzita. Spune-le ca nu vrei sa te ascunzi desi stii ce talent ai.Dar cel mai important dintre toate tu te duci acolo pentru bani sau pentru pura distractie si pentru a iti arata talentul?

| UltraViolette explică (pentru pastru009):

Vreau sa ma duc din doua motive : 1. Daca chiar as castiga, as dona banii in scopuri caritabile. 2 As vrea sa ma fac auzita.

| pastru009 a răspuns (pentru UltraViolette):

Iti apreciez al doilea raspuns.Dar primul? Nu te supara, nu te descuraja, dar cum adica daca? Desi ai incredere in tine si ceilalti la fel, mai sunt concurenti la care trebuie sa le faci fata.NU te pripii cu banii, pe aceia da-i incolo.Important este sa in semi-finala/finala. Sper ca am sa te vad la televizor si pot primi o funda? puppy dog eyes
Sper ca te-am ajutat.

10 răspunsuri:
| lovegirl15 a răspuns:

Daca esti sigura pe talentul tau, eu zic ca n-ai nimic de pierdut si ca merita sa incerci.
Acum mai ramane o problema.Cum ii convingi pe parinti?thinking
Eu zic sa vorbiti deschis,sa spuneti ce va deranjeaza. Sfatul asta il voi da mereu, pentru ca cea mai buna solutie pentru rezolvarea problemelor e comunicarea.
Pune-i sa-ti argumenteze de ce nu te lasa sa participi la acest concurs, si argumenteaza-le si tu, la randul tau de ce vrei sa participi.
Incercati sa ajungeti la un compromis pentru a ajunge la un numitor comun.
Si din punctul meu de vedere, varsta nu ar fi o problema.Adica,la concurs s-au prezentat si copii mai mici decat tine, deci nu vad care este problema.

Succes mai departe si sper ca te-am ajutat macar putin.

| ema1ih a răspuns:

Majoritatea celor care se duc la Romanii au talent se fac de ras. probabil partintii tai stiu ca nu canti foarte bine si atunci s-au gandit ca nu ai sanse sa ajungi in semifinala. Poti ajunge in semifinala daca chiar ai talent si daca muncesti foarte mult. Daca nu canti de mult timp la chitara mai bine mai exersezi si mai astepti un an.

| UltraViolette explică (pentru ema1ih):

De fapt fac cursuri de vreo 10 ani canto si instrumental

| Axel22 a răspuns:

Pai poate parintii tai vor sa nu te faci de ras, te-ai gandit la asta? Multi de la romanii au talent merg acolo cu pretextul de mare talent cand de fapt nu stiu nimic si asta e valabil si la chitara / vocal. Eu zic sa te mai gandesti, dar daca chiar vrei sa mergi s esti sigura pe tine atunci roaga-i frumos si arata-le de mai multe ori ca tu ai talent si stii sa canti bine!

| Chupulix a răspuns:

Nu esti mica. E o singura problema: trebuie sa ai ceva special si ei sa observe asta, nu doar canti si atat. Le poti spune ca ar insemna mult pentru tine, ca vrei sa treci prin aceasta experienta si in caz ca se va intampla ceva rau, nu vei plange si te va motiva sa fii mai puternica. Spune-le ca te consideri destul de matura incat sa te duci acolo si sa arati ce stii sa faci. Multa bafta. kiss

| Madalina99_9396 a răspuns:

Ce talent ai? Nu vreau sa te supar, dar poate ei considera ca nu ai atat de mult talent si de aceea prefera sa nu mergi! Sa nu te faci de ras! Roaga.i!