| llliii a întrebat:

De acum un an imi place mult de un baiat si el nu stie. Suntem prieteni de 7 ani... dar acum s-a mutat la alta scoala si ne vedem doar sambata si duminica si vreau sa fiu cu el da imi este frica ca nu o sa vrea si dupa aceea sa ma ignore si sa nu mai vorbeasca cu mine crezand ca sunt disperate... Ce sa fac? Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| TheTiger a răspuns:

Adevarul este ca sa nu ii zici din prima ca il iubesti.Mai discuta cu el, mai mergeti in preuna, cati ani aveti? Uita-te la cum se comporta un baiat: daca vorbeste asa mai frumos cu tine decat cu alte fete, daca va vedeti in fiecare sambata si duminica, etc. Fa asta timp de 1-2 saptamani, iar apoi indrazneste si intreaba, sa nu mai vorbeasca cu tine nu prea cred, sigurat o sa mai vorbeasca cu tine.Noroc si sa imi zici daca ai reusit

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa zici ca simti ceva legat de el sau ca il placi, dar asta doar cand sunteti numai voi si intr-un loc mai retras