| Sofia2089 a întrebat:

De ceva timp imi place de un baiat care este cu 4 ani mai mare decat mine, noi suntem vecini, intr-un timp nici nu ma saluta, dar de atunci de cand imi place de el si a venit la noi ma saluta, dar in rest nici nu ma baga in seama, poate pentru ca nici nu prea stau in preajma lui, dar imi place foarte mult de el. De exemplu cand sta cu prietenii afara observ ca toti se uita la mine si dupa mine, doar el nu, este un baiat foarte cumsecade, are o familie cu capul pe umeri, ma inteleg si cu parintii lui foarte bine, dar stiti cum este atunci cand esti mai bun decat ceilalti incepi sa fi invidiat si bagi celuilalt toate prostiile in cap doar ca sa nu fi vazut bine, asa au facut acum cativa ani prietenii lui cu el, cand eu aveam doar 11 ani, ce credeti ca stia un copil la 11 ani? As dori sa-mi dati un sfat, ce sa fac ca sa ma bage in seama, ce sa fac ca sa ma placa?

5 răspunsuri:
| AleAle123 a răspuns:

Hm... pai poti sa ii spui ca tie iti place de ceva vreme de el si... ili intrebi daca sentimentul e reciproc adica daca si el te place daca spune nu scuze dar asa a fost sa fie straight face daca spune da bravo smug

| VirginiaSlims a răspuns:

Cred ca mai intai ar trebui sa observi daca il atragi catusi de putin. Daca esti o fire mai tupeista, te poti duce la ee la il intrebi si sa vezi daca poate fi ceva intre voi.Dar nu inainte sa ii dai semne ca il placi si sa vezi cum reactioneaza.happy

| TheDrunkDevils a răspuns:

Ce mai stai? Du-te si marturiseste-ti sentimentele fata de el.

| onasis1961 a răspuns:

Să îţeleg că eşti minoră şi el major? Poate de aceia te evită! Nu vrea să aibă probleme! Să fii iubită!

| harciog a răspuns:

Peste maxim doi ani va fi mort dupa fara sa faci nimic.Garantez.