| Anuța30 a întrebat:

Bună!
De mica am probleme cu familia mea, mai ales cu tata. Câteodată e vesel și se poarta frumos, iar apoi se enervează, dar când se enervează majoritatea nervilor sunt vărsati pe mine. Sunt o persoană sensibila! M am saturat ca de fiecare data sa fiu certata, pentru lucruri minore și chiar și bătută în public. De exemplu:azi mi-a fost rușine sa mănânc în gara, când trecea toată lumea pe peron și m-a certat (chiar și bătut), sau de multe ori când mergem la casa de la țară, el tace și se apuca treaba, pe mine și fratele meu ne lasă că a nimănui, iar seara când ne întoarcem acasă ne certa ca nu am făcut treaba. Uneori cand vrem sa l ajutam spună ca mai bine face singur, ca i stricam munca. Aproape niciodată nu este mulțumit de noi, dar nici pe mama nu o mai simpatizează asa de tare. Cei doi se cearta mai mereu, pentru ca tatăl meu este o fire extrem de supărăcioasa. Problemele se rezolva cu greu în familie, dar cu nervi și indiferență. Eu nu mai suport, vreau și eu liniște și calm! Cum pot sa nu mai plâng de fiecare dată când ma cearta sau lovesc într-un loc public?
Îmi puteți da sfaturi! Va rog!

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Tatal tau are nevoie de consiliere psihologica si consiliere psihiatrica si sa trateze cu medicamente! Poti sa convingi pe mama, tata si tu sa participati la cateva sedinte de consiliere psihologica si psihiatrica si asta o sa va ajute medicul sa va rezolvati problemele ce apasa familia! Mult succes iti doresc!

2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Uite incearca sa cauti un terapeut bun pentru el si sa discutati problemele cu el! Trebuie sa il convingi sa mearga

| 1onur a răspuns:

Tatăl tău are probleme de sănătate grave Anunța30.

Untu Are dreptate cu Adevărată 10000%%%%%