| Aleeee95 a întrebat:

Deci, azi la şcoală mi s-a intamplat ceva ciudat, voi incepe aşa love struck = baiatul care il plac, y = un prieten bun de al meu. Azi, eram in pauză si vine la mine baiatul pe care il plac şi mi-a spus : că de ce i-am spus lui Y că el se dă la mine? Eu nu i-am raspuns, am plecat in clasa.si am ramas :O. L-am sunat pe Y, si mi-a jurat că nu i-a spus asa ceva... ce să mai cred? :O Fundă! :*

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Exista multe posibilitati:
1. Y a mintit
2. X a incercat sa gaseasca un motiv sa se bage in seama cu tine [desi, e putin probabil]
Eu zic, sa ii marturisesti ca-l placi. Poate te place si el, si va fi inceputul unei frumoase povesti de dragoste

| AndutzaAndu09 a răspuns:

Crede-l pe cel mai bun prieten al tau pentru ca prieteni sunt mai importanti decat iubiti! Asculta-ma!

| Anonymus314 a răspuns:

Crezi tot ce auzi?

| Shiver a răspuns:

Ale, exista minciuna pe care multi o folosesc. Eu cred ca prietenul tau bun nu te-a mintit spre deosebire de un necunoscut practic daca nu esti cu el ci doar il placi.

| KidutzuLuvv a răspuns:

Cred ca X nu stie cum sa se bage in seama cu tinebig grin

mai bine ar f sa-i demonstrezi ca`l iubesti laughing

| silviu08 a răspuns:

Te-ai gandit ca el a facut asta doar sa-l bagi in seama pentru ca el te place
?

| lollyd a răspuns:

Eu cred ca tipul love struck te place.Si probabil avrut doar sa vada cum reactionezi.Sau probabil a fost o farsa de-a prietenului tau.Dar eu cred ca un prieten nu face asa ceva.Deci sigur tipul te place.
Fundaaaaa? :X? si noroc cu baiatul love struck

| Stefanjust4fun a răspuns:

Probabil ca Y a mintit pentru ca te placewinking:X

| Cipri10012 a răspuns:

Si ti-a dat ****

| RudeGirl a răspuns:

Poate Y minte sau cineva a auzit si i-a spus lui (Y), ca baiatul ala se da la tinewinking

| popana a răspuns:

Eu cred ca baiatul care il placi nu te vrea si atunci uite cearta

| Skizza a răspuns:

Paiithinking
Sa'ti spun o chestie happy
Cateodata baietssi, spun anumite chestii doar pentru a se baga in seama ca ea sau pentru a o intimida happy
Dar mai exista si posibilitatea ca Acel Y de care zici uh sa minta...Si sa te vorbeaska pe la spate happy. Poate i'ai zis ceva mai dmlt
Ji acum a prins ocazia sa'i spuna happy
Sfatul meu este sa te duci sa vb ca ambii si sa'i intrebi ce ai pe suflet happy