| Iulikutzaa a întrebat:

deci nu mai pot nu mai rezist ma cert zilnic cu mama, eu momentan locuiesc cu pr meu in apartamentul care mi l-au lasat ai mei iar ei stau intr-un sat in apropiere. Tata e plecat in Italia de cateva luni iar mama acum sta singura si cand are nevoie de ceva ma suna iar eu si pr meu mergem si ii ducem ce vrea, cateodata cand nu putem merge da vina pe mine ca nu vreau sa merg si incepe sa ma certe la telefon degeaba ii explic ca nu ma asculta si imi spune "sa nu va mai prind pe aici" (ma si facut curva de ceteva ori). Ce sa mai fac jur ca imi urasc viata mi-a fost rau de la nervi am plans mi-am dorit sa mor de multe ori si din cauza asta nu am o viata fericita, am impresia ca si alti membrii din familie sunt impotriva mea. Ce pot face in privinta asta, am nevoie de cineva care sa ma ajute dar nu stiu cine...va rog cateva sugestii daca ati trecut sau treceti prin ce trec eu sad

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Laso tu vreo 3 luni sa iti duca dorul apoi mergi la ea, daca face urat mergi dupa jumatate de an si ii zici ca nu poti sa tii legatura cu un om stresant. Pana nu trece pe la un psiholog asa va ramane pe veci. Vorba buna nu rezolva nimic si nici vorba rea ci timpul sa iti capete dor si poate se schimba.

| mona a răspuns:

O perioada nu o mai cauta si vezi daca asa ii convine

| sofisis a răspuns:

Cred ca purtarea ei are legatura cui tatal tau si cu plecarea lui.
A ramas singura dintr-o data si simte nevoia sa fie cocolosita. Daca te intelegi bine cu tatal tau, suna-l si discuta si cu el.
Iar mamei tale explica-i ca o iubesti si ca ii esti alaturi dar ca asta nu inseamna ca esti la dispozitia ei 24/24. Daca intelege bine, daca nu, problema ei.O sa cedeze pana la urma.

| mimiwewem a răspuns:

Nu mai pune așa tare suflet. Înțelege-o și pe ea, stă singură, și duce lipsă de afecțiune și de multă comunicare.

| Liviu a răspuns:

In aceste situati trebuie sa te ai bine cu iubitu tau, sa va aveti unu pe altu, parinti sunt pe planu 3. Prima data e copilU(dar voi nu aveti) dupa voi, dup parinti vostri happyai tai si ai lui. Daca e ceva serios, atunci lasa-ti parinti deoparte putin, nu detot.Totusi sunt cei care ti-au pus o paine pe masa, iar vorbele grele arunca cu ele la suparare orice om happy Dai timp, poate va trece peste.Sau suna-l pe tatal tau sa discute cu mama ta.