| kkallww a întrebat:

Buna.Deci povestea mea e mai complicata si nu stiu ce sa mai fac.Eu sufar dupa un baiat de 6 luni si inca sper sa se intoarca si mereu credeam ca am trecut peste dar nu.Acum 3 sapt am inceput sa vb cu un baiat diferit de cei din generatia asta, chiar stie sa se poarte si vb atat de dulce, doar ca eu nu simt nimic pentru el, adica il vad ca un prieten si aseara i-am zis adevarul pentru binele lui si pentru ca nu voiam sa-mi bat joc de sentimentele lui fiindca el tinea foarte mult la mine, ma iubea. Doar ca gandul imi era tot la acel baiat pe care nu l-am putut uita si nu ar fi fost corect sa ma prefac ca-l iubesc, oricat de bun ar fi baiatul.Simt ca l-am ranit si chiar nu am vrut sa fac asta si i-am explicat cat de frumos pot. Acum inca vreau sa se intoarca fostul sa zic asa care m-a facut cea mai fericita si totusi ma face sa sufar in continuare. Am crezut ca o sa-l uit daca vb cu alti baieti dar nu. Trebuie sa ma vindec si nu stiu cum fiindca vreau sa se intoarca.Am facut bine ca i-am zis acelui baiat adevarul? Sau o sa regret?

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Conteaza daca si fostul mai vrea sa va împăcați, ca altfel iti risipesti energia sufleteasca pe el degeaba.

| Cipi1212 a răspuns:

Adevărul doare uneori dar e mai bun decât o minciună.

| eliancodrut a răspuns:

Ce faci tu se numeste masochism. Te autoflagelezi singura. Crzi ca este singurul barbat de pe pamant?