| Ioanao8e8w8 a întrebat:

Buna dimineața. Ma numesc Ioana si am 13 ani.Sunt singura la părinți și asta nu îmi place. Iubesc din tot sufletul copiii, as da orice să am și eu un frate sau o soră cu care sa împart tortul. Nu am vorbit cu părinții despre asta.Dar am nevoie de niste pareri.Dau funda

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă părinții tăi sunt oameni cu care poți să vorbești aceste lucruri, este bine să o faci. Un nou copil întărește familia. Vei avea și tu grijă de el, asta te va ajuta să te maturizezi.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Situatia financiara pentru 2 adulti cu 1 copil e destul de costisitoare, mai baga cativa aditionali si iese in minus. Joaca sims si iti trece.
PS - cand vrei sa fi mama atunci poti face 2 copii

| AdelinaC a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu cand eram de varsta ta. Solutia a fost sa imi fac multi prieteni cu care sa ma inteleg si sa ii consider ca pe niste frati

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si spune-le ce simti si ca ti-ai dori sa ai fratiori sau surioare.
Vezi care este cauza sau motivul, pentru care ei nu mai fac copii.

| sierra1 a răspuns:

" as da orice să am și eu un frate sau o soră... Nu am vorbit cu părinții"

atunci poate vorbești cu barza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Până crește puțin ca să te poți juca cu el, deja o să fii mare și o să vrei să ieși afară cu adolescenți de vârsta ta, nu să stai cu un bebe. Dacă chiar vrei, grăbește-te să discuți cu ei.