| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața. Sunt la muncă, nedormită toată noaptea, ieri am muncit după amiază, și azi sunt cu ochii umflați de plâns, cu roșeață in jurul gatului și cu o mulțime de întrebări fără răspuns. locuiesc cu partenerul meu de jumate de an, care locuiește cu mama lui în vârstă. E tot ce mi-am dorit omul asta, până în momentul în care consuma alcool și are chef de " distracție" ( adică păcănele online). Vrea mereu să mă distrez eu adică, deși știe că nu suport și unde o să ducă treaba asta. Dacă stau langa el și sunt ok și cheltuie banii e că nu am avut eu vibe bun, dacă nu vrea de la început și nu stau langa el și cheltuie banii e că nu am fost psihic ok cu el și i-am dat vibe rău. Așa a fost și aseară. L am lăsat pentru că a cheltuit o sumă mare din banii mamei lui și a zis că trebuie să îi pună înapoi. I'a cheltuit până la 0 și a început coșmarul : am fost făcută în toate felurile, m-a înjurat de morți, răniți, etc. Mi a înjurat părinții, m-a și. bruscat, doar, să zicem ( și eu pe el la un moment dat ). in final a trezit o pe maica să și i-a spus că eu sar la bătaie, că sunt nerecunoscătoare, că am stat cu el la bine și la rău plec ( deși până ieri nu am știut de cheltuirea banilor ). și în final a zis că se desparte de mine că sunt. de toate. nu știu cum să fac, să supraviețuiesc zilei la munca și ce să fac când ies de la munca.

52 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai bine de atat nu se putea!
Bucura-te si sari in sus de bucurie, ca ai scapat de un nemernic, puturos, alcoolic si profitor, care te trimite la munca doar ca sa-ti ia banii si sa-i joace la pacanele.

Duca-se invartindu-se si tu muta-te in orasul vecin, sa nu mai dai vreodata de el si cauta-ti un barbat normal, care nu este nici alcoolic, nici violent si nici nu te trimite la munca ca sa-ti ia banii si sa-i joace la pacanele.

Dumnezeu iti da sanse in viata, dar nu te forrteaza sa le alegei, asta ramanad decizi ta.
Dupa cum vezi AZI s-a ivit aceasta sansa, poate unica, sa-ti schimbi destinul, scapand pe veci de gunoiul asta, ca sa poti fi fericita probabil cu un alt barbat mai bun, sa-ti faci un camin, sa ai un sot bun si copii minunati.

| EuAncAanca a răspuns (pentru Violleta2022):

Uau! Mulțumesc.
Păi nu, că el face ceva pe salariul meu mic și infect și i se rupe că eu mă trezesc la 4.30 ( doar când bea, când e treaz, ne bem cafeaua împreună). în orașul vecin nu am cum să mă mut, deoarece am cel mai stabil job aici, nu pot s'o iau așa de tare de la capăt. Doar îmi pare rău că a spus că nu am făcut nimic pentru el (și mama lui, chiar) și, ohohua, cate cuvinte jignitoare mi-a adus, și mie și părinților mei ( pe care îi știe doar din vedere și din povestirile mele). eu nu i'am zis până aseară nimic, nu l'am jignit niciodată, nu l'am înjurat, dar aseară nu am mai putut. cel mai trist e că am tendința să găsesc vina la mine.
Mulțumesc de răspuns!

| Violleta2022 a răspuns (pentru EuAncAanca):

Jignirile aduse sunt cel mai mic "nimic" care ti l-a facut omul asta, si este pacat ca tu nu intelegi acest lucru si stai si suferi langa ultimul gunoi care nu te merita.
De ce mai stai cu el?

| EuAncAanca a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu știu, probabil pentru varianta "trează" a lui. E cel mai iubitor și atent bărbat când e treaz. Și nu neapărat mereu face urat când bea. Dar când e frustrat, se descarcă tot pe mine..doar pe mine! A continuat și aseară. M'a sunat la 22.00 să ies, sa mergem undeva. A fost ziua unuia din părinții mei și i-am zis că nu pot, vreau să stau cu ai mei, cum sta el non stop cu maica să. A zis că își bagă și își scoate și face ceva pe părinții mei, să ies, că avem de vorbit că sa fim bine. Mi'am închis telefonul și m-am trezit cu mesaje horror.

| Violleta2022 a răspuns (pentru EuAncAanca):

Chiar nu merita pentru nimic in lumea sa-l iubesti si sa stai langa asemenea nemernic,.
5 min de dragoste si o viata de jigniri si amar, asta te astepta!

| mihai69 a răspuns:

Omul are nu una, ci două adicții: alcoolul și jocurile de noroc.
Fugi de el cât mai departe și mai repede!
Nu-l mai lăsa să se apropie de tine, indiferent de ce pretexte găsește!
Mergi înapoi la ai tăi, chiar dacă îți vor reaminti că "ți-am zis noi!" Tu oricum vei rămâne copilul lor și te vor iubi, nu ca fraierul actual.
Deci fugi!

| EuAncAanca a răspuns (pentru mihai69):

Da, a fost o coincidență ciudată azi. eu cu părinții nu prea ne spunem că ne iubim, iar azi, după mult timp, mi-a dat mama mesaj și mi-a spus că mă iubește? o să stau azi la ai mei ( oricum nu m'a căutat în niciun fel până acum, nici după ce m'a dat afara la 2 dimineață din casă și am plecat, măcar să vadă unde sunt.) și sper să mă pot odihni și să mă gândesc, sa'mi găsesc curajul.

| StoicAnalysis a răspuns:

Te desparti de el si mergi mai departe. Indiferent cat de mult crezi tu ca tii la el, faptul ca are boala pacanelelor si este pe deasupra si betiv irascibil, iti da tot dreptul sa fugi de langa el.

| ioana748 a răspuns:

Mergi la job si te comporți normal. Banuiesc ca nu impartasesti cu nimeni problemele personale acolo. Apoi daca ai unde sa te muti fa o.Trebuie sa iesi din acest context.

| EuAncAanca a răspuns (pentru ioana748):

Incerc să mă comport cat mai normal. dar m au cunoscut colegele. Lucrez Intr un colectiv mic. I'am spus doar colegei care a lucrat de noapte, că am venit la munca, nu aveam unde pleca la 2 dimineață când m'a scos din casă. ar trebui să mă întorc la părinți. care sigur abia așteaptă să îmi spună : " ti'am spus eu!"

| 1onur a răspuns (pentru EuAncAanca):

Păi da tu nu știe că mereu sânt alți care știe mai bine că tine?laughinglaughing)laughinglaughing și exactă ăia cae îți spune rămâi cu el laughinglaughing că este bărbatul tău la bine și la greu... Și ăla la bine și la greu JHOOOOOOOOOOOOOON SIIIINAAAAAAAA

| ioana748 a răspuns (pentru EuAncAanca):

E ok ca ai vorbit cu colega, macar te ai mai descărcat, plus ca nu aveai incotro.
Muta te la ai tai, lasa i sa spuna ce au de spus, eventual asculta i cu interes.
Apoi intri pe un fagas normal si nu mai faci miscarea asta, cu mutatul la un El, atat de usor.
Eventual stai cu ai tai pana te muti cu chirie daca consideri.
Cert este ca nu poti continua sa stai alaturi de acest om.
Daca ai ceva bagaj si acte de la el ia le si mergi la ai tai in prima faza.
Mergi inainte si fara sa mai repeti aceeasi greseala.
Intr adevar in 6 luni, un an, un om isi da arama pe fata oricat ar fi el de bun simulator
Toate cele bune si sa intri pe un fagas de echilibru iti doresc.

| EuAncAanca a răspuns (pentru ioana748):

Nu m-am mutat repede la el. M'am mutat după 7 luni, și părea chiar mai bine împreună de când stăteam împreună. e primul cu care m-am mutat, și avea(a)m planuri așa faine împreună. am tot la el, nu mai am aproape nimic la părinți.

| ioana748 a răspuns (pentru EuAncAanca):

Te inteleg, unii oameni reusesc sa ascunda adevarata fata, dar la un moment dat tot o vezi.
A fost in timp util totusi, bine ca nu sunt copii la mijloc.
Va trebui sa ti iei bagajul si sa te întorci la parinti.
O perioada o sa ti trebuiască liniste si atat.
Sa nu te mai întorci niciodată acolo. Nici nu mai are sens sa discutam de ce.
Te linistesti, ai grija de tine si data viitoare iti doresc sa vina un om de nadejde in viata ta.
Toate cele bune, ❤️

| Lupică27 a răspuns:

''e tot ce mi-am dorit omul asta'' Si atunci de ce te plangi cand apare un inconvinient?
Pai ori e tot ce ti-ai dorit ori nu e?
De ce iti plangi de mila daca tu l-ai ales si nu el pe tine, e alegerea ta, oglinda ta personala.
Am mai spus si repet, sunt o groaza de barbati calumea singuri si voi ii alegeti tot pe astia, pai a cui e vina?

| Madaxo97 a răspuns:

Deci tu stai si muncești și el nu, sta cu maica-sa la 30 + ani, te bate, te înjura, te umilește, bagă toți banii la păcănele, e cea mai proastă rețetă de bărbat posibilă, cel mai mare gunoi, cea mai mare scursură umană și tu stai cu el și întreții așa specimen!? Deci m-au apucat toți nervii numai citind, proastă ai fi dacă in secunda doi îl ierți și mai stai cu așa om, îți distrugi singură viata, îți meriți soarta dacă o faci. Nu ai absolut niciun motiv să mai stai cu el, e clar ca iubire e zero din partea lui, e doar un milog întreținut de femeie, așa ceva este inadmisibil ca el să stea ca trântorul să bage la păcănele și tu să muncești. Fă-ți bagajele și fugi cât vezi cu ochii de așa specimen care nu se poate numi bărbat, îți bați joc de tinerețea ta care o mai ai, nu e târziu, o poți lua de la zero cu un bărbat mai bun, mai bine singură decât cu așa animal lângă tine. Dacă te întorci la el, faci cea mai mare greșeală din viața ta.

| EuAncAanca a răspuns (pentru Madaxo97):

Chiar să fie considerată o bătaie, in situația în care am ripostat și eu? Nu stiu, nu îmi vine să cred. nu îmi vine să cred că găsesc scuze pentru comportamentul asta, și mai ales că îmi caut mie vina. in continuare nu îmi vine să cred, eu mai mult sunt in șoc. iar mama lui, să nu zică nimic. e îngrozitor ce mi se întâmplă. e îngrozitor că eu sunt așa tâmpită.
Mulțumesc de răspuns, știu că așa e. nu ascult de gura lumii de obicei, dar în timp văd că în cazul asta poate trebuia să o fac.

| Madaxo97 a răspuns (pentru EuAncAanca):

Bineînțeles că este considerată bătaie, el a început, tu prin faptul că te-ai apărat și ai ripostat nu înseamnă că l-ai bătut, e incredibil că găsești așa și îți cauți scuze, un bărbat în absolut nicio circumstanță nu are voie să lovească o femeie, plus jignirile si înjurăturile, umilința și din partea mamei lui, cum să accepti așa ceva? Tu te respecți pe tine însuți vreun pic? Cu sau fără bătaie el e un ratat de om, o lepră care nu muncește, pai tu stai să întreții un bărbat? Cum este posibil așa ceva? O să înceapă cu manipularea, ca îi pare rău, că nu mai face, o să facă promisiuni, nu fi fraieră să cedezi, e o relație care nu îți oferă absolut nimic, cum mai poți vreodată să te mai culci cu el de exemplu, după tot ce ți-a făcut? Îți vor veni acele momente de abuz în creier și nu o să mai poți să faci nimic, relația e distrusă, nu mai ai ce să faci, ia-ți lucrurile toate și mergi înapoi la părinții tăi cu capul sus, nu merită să stai în așa relație toxică cu cel mai de rahat bărbat posibil, dacă ești femeie deșteaptă, asta vei face, nu vei ceda în fața manipularilor lui.
Iartă-mă că m-am enervat și poate am zis niște cuvinte mai dure dar nu concep așa ceva, cum e posibil fetelor să stați cu asemenea specimene infecte de bărbați, care au toate defectele din lume, nu înțeleg cum îi alegeți, jur.

| EuAncAanca a răspuns (pentru Madaxo97):

Am mai fost despărțiți de 2 ori, tot după episoade de jigniri ( fara niciun fel de abuz fizic ) și s'a întors mereu. la ultima împăcare, acum jumate de an m-am mutat la el, că părinții mei nu mai erau de acord, cumva m'au pus sa aleg (între timp sunt mai ok, dar nu vor să îl cunoască ). mă ataca cu ce știe că mă doare, și mereu la orice cearta îmi zice " marș la mă'ta". așa mi-a zis și azi noapte. iar mama lui, nimic. sper să reușesc să iau decizia cea mai buna pentru mine!

| Madaxo97 a răspuns (pentru EuAncAanca):

Aoleu, nu-mi mai spune că mi se urcă sângele la cap de nervi laughing cum sa zica așa jigniri, și tu să stai sa accepți, să mai ai puterea să te pui lângă el în pat după asta fără să ți se facă scârbă? Nu este posibil așa ceva.
Deci i-ai dat deja 2 șanse după ce te-a mai jignit, și el tot asta face, tu ce concluzie ai tras, așa dupa tine? Ca el nu se va schimba niciodată! Ce te face să crezi că dacă îl ierți acum se va schimba? Nu o va face niciodată, îți spun eu, boala asta cu păcănele nu are leac, îți va mânca banii doar, tu nu ai nimic mai bun de făcut cu banii decât să îi dai unui nenorocit să îi spargă la păcănele? Fii tare, femeie, respectă-te pe tine însăți și iesi odată pentru totdeauna din această relație toxică, mergi la părinții tăi, sunt sigură ca te vor susține, ei săracii nu au fost de acord cu relația, normal, tu ai vrea să o vezi pe fiica ta cum își distruge viața alături de un bărbat de genul? Nu cred. Gândește-te și ce e în sufletul lor ca părinți când tu faci așa ceva și îți calci in picioare sufletul pentru un gunoi care nu merită.
Fii puternica și ia decizia corecta, stii singură care e, te minți singură ca îl iubești, nu este iubire, este doar atașament toxic, iubirea e ceva imposibil de simțit pentru o persoană ca el care are mai multe defecte decât calități, nu ai ce să iubești la o asemenea persoana, te minți singură, o să ai numai de pierdut dacă îl mai accepți vreodată înapoi.
Toată lumea în comentarii ți-a spus deja ce trebuie să faci, tu decizi dacă îți distrugi viața sau nu.

| EuAncAanca a răspuns (pentru Madaxo97):

Decizia a luat'o el azi, când m'a chemat să îmi iau lucrurile. Și am fost. Și m'a strâns în brațe, și mi-a zis că mă iubește, și acum tot plâng. că o să mor de tristețe.

| Madaxo97 a răspuns (pentru EuAncAanca):

Foarte bine, nu mai da înapoi de acum incolo, orice ți-ar spune, orice ar face, nu te mai întoarce înapoi, meriți mai mult de atât, meriți un bărbat care sa te facă să te simți cu adevărat specială, care să te iubească, ce spune el sunt doar minciuni ca să te manipuleze, te vrea doar pentru bani si sex, femeii iubite nu ai cum să îi adresezi asemenea vorbe și bătaie în niciun caz, este psihopat dacă zice ca te iubește dar a făcut aceste lucruri.
Nu mai fi supărată, ar trebui să sari in sus de bucurie că ai scăpat de ratatul ăla, nu aveai niciun viitor cu el, ce viitor poți avea cu un om care nu muncește în primul rând, nu mai accepta în viata ta așa ceva, să întreții tu un bărbat, ar trebui să fie invers, el să muncească să te întrețină pe tine nu tu pe el, doamne ferește de așa ceva, ăla nici nu se numește bărbat, e doar purtător de penis, o lepră ordinară, bucură-te că ai scăpat de el, fii puternică, asta e prima zi din restul vieții tale, du-te și cumpără o șampanie și mergi la părinții tăi și îmbrățișează-i si spune-le că te-ai despărțit de el, îți garantez că se vor bucura nespus, și tu ar trebui să fii fericită, ieși și distrează-te, cunoaște bărbați noi, nu s-au terminat bărbații de pe planetă.
Eu îți urez tot norocul din lume și țin pumnii să treci cât mai repede peste aceasta despărțire și sper ca nu te mai întorci niciodată la el, timpul le vindeca pe toate, ai puțină răbdare să vezi ce bine o să te simți fără el, mai ales după ce vei întâlni un bărbat cu adevărat bun care te respecta. Ai grijă de tine și de sufletul tău, fă ceea ce trebuie.

| EuAncAanca a răspuns (pentru Madaxo97):

Îți mulțumesc din suflet pentru răspuns! Sper să am puterea să nu mă întorc, că totuși cred că o să fiu pusă în situația în care să mă întorc. Le'am spus alor mei că m-am despărțit, m-am întors cu lucrurile acasă. acum mi'au zis ai mei că dacă am de gând să mă împac, să nu îmi desfac bagajul. intr'un fel îi înțeleg, am mai fost scoasă afară din casă la el și în trecut. nu știu dacă ar sta situația altfel dacă am locui doar noi doi. sunt prea bulversată acum. el m'a lăsat (motivul despărțirii nici nu îl știu, practic..probabil o criza de nervi), părinții mă ceartă. nu știu cum o scot la capăt.

| Madaxo97 a răspuns (pentru EuAncAanca):

Nu ai de ce să te întorci, el nu te vrea, nu te iubește îți iubește doar banii ca sa ii bage la jocuri, nu înțelegi? Tu dacă iubești pe cineva, te apuci să il injuri si sa il bați? Nu te iubește, și nici tu pe el, nu asta înseamnă iubirea...

| EuAncAanca a răspuns (pentru Madaxo97):

Asta așa e, eu iubesc varianta lui pe care mi-o imaginez eu. vreau doar sa fiu puternica. Pentru că o să se întoarcă. Și trebuie să rezist. îți mulțumesc din suflet!

| Madaxo97 a răspuns (pentru EuAncAanca):

O să se întoarcă când rămâne fără bani, pentru asta te folosește, nu îi mai permite, spune-i sa se duca la muncă dacă vrea bani să spargă pe jocurile de noroc, nu să toace banii tai ca un trântor, e ușor să cheltuie când nu sunt bani munciți de el, spune-i că te întorci doar dacă se lasă de jocuri, de băutură si își ia un job, altfel nu, în niciun caz.

| EuAncAanca a răspuns (pentru Madaxo97):

Da,m-am gândit și la varianta asta. Nu cred că poate. Maica'sa îl susține în asta. Ar trebui sa ne mutam doar noi doi, iar el pe maica'sa nu o lasă. așa e, nu sunt banii lui, de asta de fiecare dată la nervi îmi zicea că se pișă pe salariul meu. dar era bun când îl luam! Ai mei mi'au zis clar, dacă am de gând să mă împac cu el, să plec de pe acum. Și pe bună dreptate. E a 3a oară când mă întorc acasă.

| Madaxo97 a răspuns (pentru EuAncAanca):

Atunci să rămână cu mă-sa. Servici nu, iubire nu, aia nu, omul asta e doar un parazit, respira aerul degeaba, stiu că ești la pământ și esti foarte vulnerabila emoțional acum, dar fi tare, trebuie să îi reziști manipulării lui, te vrea pentru banii tăi doar, arată-i că ești mai puternica de atât. Nu îți mai bate joc nici de părinții tăi săracii, pe bună dreptate îi doare și pe ei sufletul să te vadă în halul asta, să ajungi ditamai femeia sclava unui parazit bețiv și ratat care nu a realizat nimic în viață. Fii tare te rog, reia legătura cu prietenele, nu e drept că ți-ai aruncat toată viața la gunoi pentru el, e atât de trist, cât de mult rău a putut să îți facă sad trebuie să o recapeți înapoi, vechea ta viață dinainte să îl cunoști pe el.

| Cipi1212 a răspuns:

Să fii calmă. Va trebui să încerci să îți refaci viața.

| EuAncAanca a răspuns (pentru Cipi1212):

Oare? Inima asta. îl crede pe el, cel care e când nu bea, și cel care face promisiuni.

| 1onur a răspuns:

Dacă a Ajuns să vă bată este mai mult decât foarte clar și evident faptul că el nu te iubește cu Adevărat. Când ai intenția sa lovești un om pe care spui cal iubești cu Adevărat și ajungi din "greșeală""alcool""băutură""nervi" să-l lovești nu este decât o scuză de tot plânsul.El te-a strâns de gât va intenție?( Sate omoare Doamne Dumnezeule ferește nu mai psihopați săr la gâtului unui om să-l strângă de gât este enorm de clar și evident felul lui cum reacționează la agresivitate la "nervi" el nu este un om de casă cu nimeni fiindcă nu are cum sa fie nu vreau sal jignesc de acea îl numesc om da nu este om cu Adevărat fincă bagă bani la aparate și cazinouri și sta cu mama lui încă la 30 plus eu cred că și femei aia mama lui nu-i spune nimic de frică poate că femeia aia a mâncat bătaie de la el săi demonstreze și ei că el este "bărbatul case" eu cred că mama lui știe foste bine ce fel Psihopat este el și cu siguranță femei aia se teamă de el dacă ia nu sa băgat Sâte apare din mână unui monstru de om care a sărit la gâtul sau ori a fost de frică ori poate ia este cauza certurilor dintre voi poate fi și așa ori te-a folosit și bătut joc de tine și acum scoate cerată cu tine din orice.te rănește in toate felurile si agresiv verbal fizic ca tu sate saturi de el și să-l părăsești ca sa prinzi ură și dușmănie pe el dar asta face parte din planul lui bine înțeles că nu are cum altfel și este unit cu mama lui să-ți distrugă sănătatea și totul Sâte stauri de comprimatul lui bolnav grav de bolnav.

Este un monstru de om nu te iubește cu Adevărat da cu Adevărat și dacă bagă bani și la aparate cazinouri pariuri sportive fie online cum le numiți voi și care mai știți voi. el nu te iubește cu Adevărat o să-și facă doar "nevoile" fizice cu tine adică o să-și bată joc de tine până te saturi de viața te bate de nenorocește. Până te termină definitiv... După nici tu nu o sa mai poți fi capabilă să-ți continui viața fiindcă el știe foarte bine ce făcea cu tine te cunoaște știe totul despre tine ai locuit cu el în casă zi de zi noapte de noapte nu are cum să nu-ți știe ce te deranja care îți sunt obiceiurile felul tău de Afi și exactă de unde te doare într-adevăr cu Adevărat o sate lovească până te saturi de viața.

Metoda dacă faci cu mine din astea ți-o iei.
Adică tu daca vreodată îți vei cere dreptul vreodată la viața să te simți și tu că o fată ( o femie și vrei ceva normal frumos și tu Sâte ia în brațe sate pupe fără să-ți mai aplice metoda JHON CENA o sa vrei și tu o plimbare cu el afara că omul într-un parc frumos sau undeva frumos la un film cu el nu-ți va permite nici măcar Sâte întrebi vreodată dacă ai dreptul sa viseze ceva frumos cu el împreună ști de ce? Cum de-ți permiți tu sa vrei sa fi femei și să-ți dorești ceva frumos fără să-i ceri lui ști ce însemnă asta? Fericirea ta trebuie sa depindă in tot de toate toate roate toate toate acțiunile lui și metodele lui bolnave. care mai de care o să-ți fir frică săi mai spui și dacă vrei să ieși afară să iei aer nu te va lăsa sti de ce? Fiindcă exactă.Te duci la bărbat.

El nu te iubește cu Adevărat da cu Adevărat o să-ți facă enorm enorm enorm enorm enorm enorm enorm enorm enorm de mult rău o să-ți distrugă atât de rău.Fiindcă el are și un comportament grav de urât săi spun eu așa fiindcă niciun om în viața ta nu-ți va sări la gât ăla momentul ăla este primul și primul semnal semn ca el te vrea moartă daca ți-a sărit cineva la gât dacă cineva te bate te scuipă te ia la capace din "glumă" din "iubire" că mai sânt si ăștia.

"te iubesc" dați mai dau și câte un capac categoria asta de bombardieri au multe metode de te face Sâte obișnuiești cu bătaia din glumă incepe ABSOLUT TOTUL azi un capac maine o flecmă dați da machiajul cu tot cu fond de ten jos o bătaie de-ți sare unghiile pus cu tot cu gel sau lac ce chestie de fete... Din glumă azi un capac peste o săptămână te ia așa sânii metoda JOHN CHENA o ști pe asta? Haide sane jucăm iubi-_- și încep o dată să-ți ridica piciorul doi îți face schema u se me bici? Sânki el cică se joaca cu tine după tot așa la "nervi" te ia o dată de piciorul ăla și începe să scuture din tine de-ți iese toată mâncarea care o adună organismul și mațele noastre Pentru o săptămână... După ușor ușor tu începi să crezi că este normal deja câte un capac câteo flecmă câte un picior pe sus mai zboară.

Metoda ție rușine cu mine fă?
Te obișnuiește la tot cei nesimțire bătaie de joc și tu că femei când vreodată îi vei reproș un comportament bolnav de al lui atunci vor începe primele lui întrebări bă de ce asta nu acceptă să fie sclavă înțelegi? El asta urnește fiindcă doar așa te poate supune și controla daca rămâi de bună voie sclavul lui atunci când începi săi spui că nu se comportă frumos cu tine el va începe ușor ușor să-ți aplice metoda JOHN CENA Haide sâne jucăm iubi.

Metoda ce faci dinastia cu mine?
Când începi săi spui de ce dai in mine? Acolo se declanșă prima și prima lui întrebare AOLOOOO de când nu-i mai place bătaie mea aolooooo nuuuuuu trebuie so bat mai rău să moară mamaaaaaa ce mă fac.acolo el deja incepe primul lui întrebare oare n-am bătut cum trebuia? Oare tatăl meu na bătuto pe mama cum trebuia? Cum adică am dat greș? Aolooo. Când fu începi să realizezi ( dacă o sa realizezi vreodată.) că te-ai obișnuit să fi bătaie lui de foc sacul lui de box o să-ți fie greu sa mai revin la normal ști de ce? Fincă tu te vei obișnui cu bătaie cu certuri și n-am sa mai vezi de la el schemele lui de Fuego aprinde mama bradul câți dau una atunci ști ce o să faci? O sate întreb de el mă mai iubești? Da de ce nu-mi mai dă afecțiune tu ai sa te obișnuiești cu certă și haosul și bătăile lui până când el știe oricum ce face foarte bine până când tu ai sa incepi consideri bătăile lui și tot ce-ți face o normalitate și să moară măsa de nu te-a făcut pilav atuncia greu ( te faci mai ( bine și om ( fincă el a știu de la bun început cu cine are de aface ăștia nu sunt oamenii și ceva ce eu nu-i pot numi oamenii...

Metoda te bată sa moară mama până plângi.
Aicia este gravă... Fi atentă ce-ți spun ăștia daca vede că nu te înțelegi bine cu familia ta cu tatăl tău cu mama ta ști ce-ți face? IADUL PE PĂMÂNT ști cum? Exactă prin părinți tăi vede că nu te înțelegi bine cu ei știe că nu te înțelegi bine cu ei și ce-ți face? Te distruge sa moară Tiktokul vostru de nu vă bagă în spital. știe că n-are unde Sâte duci ( știe că cai încotro să pleci( știe că nu cu părinți tăi nu este bine deloc? Ce face? "Te iubesc te iubesc" dați mai dau și un pumn înțelegi? Adică o să-și bată joc de tine până te supui TU VRÂND NE VRÂND VRÂND NE VRÂND ai so consideri o normalitate și când ai început să consideri o normalitate toată maltratarea lui toată bătaie lui de joc ție atunci sa ști că ți-ai pierdut viața liniștea sănătatea ști de ce? Pentru că el este un om fără Dumnezeu și nu o săi pese decât de plăcerile lui bolanave pe care tu ai să fi obligată de el săle duci la îndeplinirea lui iar el tot așa va prinde puterea lui maniacă bolnavă mai multa putere exactă și exactă de la tine fiindcă tu te spui de frică lui lui (

Ai mare grija că ți lângă tine un om care el din păcate și mă doare foarte rău să-ți spun asta nu te iubește cu Adevărat da cu Adevărat și ai mare grija fiindcă el este în stare de mult mai mult rău să-ți facă decât poți tu vreodată ți-a sărit la gât Sâte aștepți la cei mai rău din partea lui

| 1onur a răspuns:

Vezi ce spune cipi1212?

Adică să nai reflexie rămâni calmă orice ți-a r face tu rămâi lemn și să nuți permiți vreodată să ai reflexie că asta însemnă că ai intrat în regimul obișnuit de zi cu zi.

Vezi ce spune doamna ioana? Mergi la job și comportă te normal(... Ăsta trebuie să fie normalul? Să fiți loate de gât? Bătute? Sâte comporți normala fiindcă vede lumea și ne facem de râs ce ne-am face daca n-ar ști lumea vai... Sâne comportă normala(.

| EuAncAanca a răspuns (pentru 1onur):

Normal, normal, nu am cum să mă port. Eu sunt o persoana foarte vesela de obicei, azi sunt. se vede de la o posta, nu pot ascunde asta.
Acum incep sa am mustrările alea de conștiință. Că trebuia să înțeleg că e nervos și încordat, că nu trebuia sa fac așa, că nu trebuia să îl bruschez napoi. dar mi-a vorbit atât de urât, și cu 15 min atât de frumos. mă face la psihic.

| 1onur a răspuns (pentru EuAncAanca):

Păi da asta și vrea să facă din tine mă omuleoffffffff Doamne...

| 1onur a răspuns (pentru 1onur):

Vrea să normalizez și sate face să-ți ascunzi toate durerile tale veselia ta in tine și când ajungi Sâte închizi in tine atuncia a dat cu tine de pământ la propiul și figurat cum vrei tu sa înțelegi...

Ai înțeles ce face din tine? Săte obișnuiești și să consideri TU EXACT TU TOTUL UN NORMAL săi fi un supusă loială ai înțeles? El dacă ți-a sărit la gât așteaptă te la cei mai rău omule de la el

| 1onur a răspuns (pentru EuAncAanca):

Păi vezi ce face? O zi bună o zi vrea nu vezi? Nu?

El face enorm de conștient toțuo fiindcă intenția lui este Sâte supună sa vrei Sâte supui sa ajungi sa crezi normal toate manifestările lui și comportamentul lui și tot ce-ți face ție să ajungi să-ți fie frică vănd îl vezi și să rămâi cu schdleuor viața da vai dacă spun asta o să-i fac "nervi" înțelegi mă omule? Înțelegi? Acolo vrea sa se ajungă și să și ajuns a reușit sa dea de pământul cu tine mieste greu să cred că ai 30 de ani

| 1onur a răspuns (pentru EuAncAanca):

Lăsă că o să-ți distrugă viața pe viață.

Lăsă că ți-a sărit la gât și nu te iubește cu Adevărat da cu Adevărat.

| ioana748 a răspuns (pentru EuAncAanca):

De asta am spus sa te comporți normal.
Caci daca vei spune la munca ca esti maltratata de o mizerie de om si apoi ca te întorci la el, lumea nu si va face o impresie prea buna.
La job este un spatiu unde nu ne ducem treburile din viata privata.
Ca cica i o vorba,, rufele murdare se spala in familie".
In alta ordine de idei, faci ce vrei cu viata ta, dar incearca sa iei o pauza, sa mergi la psiholog si sa vezi de ce nu ai stima de sine si ai disponibilitate pentru asemenea personaj deviant in viata ta.

| Mădăd26 a răspuns:

Cred că răspunsul îl stii singura... Încep prin a spune că lucrez zi de zi cu oameni precum partenerul tau si că acest tip de comportament nu se va schimba în bine,din contra se va agrava. Nu iti voi spune ca ar fi bine sa-l parasesti urgent pentru ca o sa iti distrugi viata,timpul si tineretea si vei deveni frustrata că nu si avut puterea sa o faci la timp. Insa bine pentru tine ar fi sa te respecti pe tine si să nu mai permiti niciodata sa fii jignita,înjurata,bruscata sau amenintata. Nu stiu acum situatia ta financiara si sociala,dar daca vrei sa iti sa iti repari viata si sa iti recapeti linistea atat acum cat si viitor bine ar fi sa ai un loc al tau unde sa te retragi. Daca vei ramane voit sau involuntar în mintea lui de implementeaza "pot face în continuare,ea ramane". Si să nu crezi ca a fost un accident aseara cu pierderea banilor a mamei lui,cu siguranta nu e nici prima data nici a doua oara,acum sunt banii lui si a mamei, maine vor fi ai tai, poimaine iti va fura bunurile. Cat despre cum sa rezisti la munca astazi, trebuie sa te duci la baie, sa te speli pe fata de cateva ori, sa "te aduni", să iti spui tie ca esti puternica si nu meriti asta si nici lacrimile si sa lupti.

| EuAncAanca a răspuns (pentru Mădăd26):

Da, știu răspunsul, dar parcă nu aș vrea să îl știu. Încă tind sa cred în varianta lui, aia care e când nu consuma alcool. nu îmi permit momentan să mă mut singura, nici măcar cu chirie. dar trebuie sa o scot la capăt.

| Mădăd26 a răspuns (pentru EuAncAanca):

Te cred si te înteleg, dar să stii ca daca lasi inima să hotarasca si te lasi influentata si dusa de nas de el cand este "treaz" te vei trezi peste cateva luni, ani într-o viata de cosmar de o sa iti urasti propria viata. Mutate-te înapoi la familia ta, pana te pui pe picioare financiar, strange usurel de bani de avans si lichidare si apoi te poti muta singura sau cu o colega.

| tunoi88 a răspuns:

Sunt barbat, nu sunt genul ala de barbat sa nu tin cu barbatii, tin cu dreptatea. Am fost mai golan dar parerea mea ca barbat ca nu ai ce sa cauti langa un barbat care locuieste cu mama lui la varsta asta, nu ai ce sa cauti langa un barbat care joaca la pacanele.
E de inteles sa bei un pahat sa te simti bine, dar nu sa vb urat si sa jignesti femeia de langa tine.
Nu o sa faci nimic cu el, un barbat care are vicii e pa.
Nu spun ca eu am fost sfant dar le-am facut la varsta cand a trebuit sa le fac pe toata.
Scapa de el si cauta un baiat serios.
Cum sa stai la 30+ cu mami.
Scapa de el!

| EuAncAanca a răspuns (pentru tunoi88):

Sta cu mama lui că " e în vârstă și a rămas singură". i'am spus sa ne mutam in chirie, până o să primim garsonieră, dar a zis că i se pare rușinos sa se mute in chirie intr'o garsoniera, in situația în care ei stau la casă ( și una destul de mare ). și mie îmi place să beau 1 pahar-2. să râd, și mai ales sa fiu libera a 2a zis. In situația în care am ieșit la 22 de la munca și la 6 intram iar, chiar nu am putut sa ii împărtășesc vibe'ul, și chiar aveam nevoie de somn ( aici s-a aprins, că am vrut sa dorm ) și că nu i'au ieșit mutările la joc. Îl iubesc, dar nu varianta asta, și uneori o întâlnesc atât de des.

| tunoi88 a răspuns (pentru EuAncAanca):

Scrie mi in privat si o sa incerc sa iti spun cum sa abordezi situatia cu el.

| EuAncAanca a răspuns:

Adică, după am analizat puțin situația, mă simt ca și cum, pentru a ieși el ok la maica'sa azi, m'a umilit pe mine în fața ei, fără să stea pe gânduri. m'a înjurat de față cu ea, m'a jignit de fata cu ea, mi-a pus mana in gat de față cu ea, m'a scos afară din casă noaptea de față cu ea. iar ea nu a zis nimic. mă simt. îngrozitor. Vreau să mă trezesc, și să realizez că a fost un coșmar, dar știu că e doar realitatea. și să nu uit, avem 30+ amândoi. eu lucrez, el nu.

| EuAncAanca a răspuns:

Final: m'a chemat azi și mi-am luat lucrurile. Mi'a spus că mă iubește, dar dacă nu am vrut aseară să merg cu el.el a încercat, vina a fost a mea. Poate așa și e. De acum trebuie să învăț cum să merg mai departe.

| Madaxo97 a răspuns (pentru EuAncAanca):

Nu mai spune niciodată nicio secundă că este vina ta, niciodată! Nu ai nicio vină tu în toată situația asta, el e cel care a distrus totul, puțin câte puțin și te-a distrus și pe tine de asemenea, se vede ca ești cu sufletul și stima de sine făcute praf dacă încă te învinovățesti pentru nimic. Doamne, în ce hal a putut să te distrugă gunoiul ăla, îmi pare așa rău pentru tine, nu ai tu nicio vină pentru nimic, ai încercat de atâtea ori dar el tot un gunoi nenorocit este, nu mai ai ce să faci. Ai nevoie de suport moral acum în starea ta, imi pare rau ca nu pot să te îmbrățișez, o pot face doar virtual happy dacă ai prieteni încearcă să vorbești cu ei despre asta, te va ajuta în procesul de vindecare, sau ai putea merge la un psiholog, sau să vorbești cu părinții. Și nu uita, da-i block peste tot, sterge numărul de telefon, nu îi mai permite să te conecteze vreodată

| EuAncAanca a răspuns (pentru Madaxo97):

Îți mulțumesc de îmbrățișare? e de ajutor! Prietene. nu mai am. m-am îndepărtat de ele, voiam să stau cu el în timpul liber, plus că mai veneam la ai mei să ies cu cățelul afară (care a rămas la ei).da, sufletul meu e praf, pentru că am renunțat la TOT pentru el, când m-am mutat la el cumva ai mei m'au pus sa aleg și l'am ales pe el (între timp am mai dat'o la pace, doar cu banii nu mă ajutau pentru că nu erau de acord să îl întrețin eu.). și stima e praf, când știi că am făcut TOT doar pentru tine, să fii tu bine, m-am abandonat pe mine pentru el ..ca la primii nervi (neprovocati de mine) să îmi spui că nu am dat nici 10 lei in casă, sau că nu mă interesează problemele lor (când doar asta se vorbea mereu). mă gândesc că ceva e in neregulă la mine. poate nu mai știu eu realitatea. eu sunt i persoana foarte corecta și genul care spune direct ce are de spus. dar mă face să mă îndoiesc de realitate, și asta mă tulbură cel mai mult. Ca și acum. Eu nu știu motivul despărțirii. O săptămână a fost doar despre el, nu i'am cerut nimic, nici timp, nici atenție, și m'a și neglijat. a trebuie să pună la pariuri să facă rost de banii maica'si pe care i'a cheltuit. știu doar că atunci când nu i'a ieșit treaba din ultimii bani ai maica'si. a început să mă înjure și să mă bruscheze.și m'a scos afară din casă. Nu știu ce am greșit. eu bani nu am de unde sa ii mai dau..asta e, probabil, vina mea.

| Fulgerr1123 a răspuns:

Se pare că ai un nou inceput, și ce crezi? Fara boschetarul ăla care tot spui că e dragostea vieții tale de te ai întors de doua ori la el după ce te a gonit când a vrut pl lui, sau cine știe naiba de cate ori teo fi gonit..adevărul e că dam ușor din gura și din taste,îți vine greu, când "iubim" pe cineva îl urcam la un nivel mult prea mare,,și ei sunt niste paraziti,prostu încă nu știe ce a pierdut,și o să se întoarcă la tine că un disperat, proasta o sa fi tu daca ii mai acorzi șansă să crezi că se va mai schimba, niciodată!
Uita-te și tu câți de aici îți dă dreptate și nici nu te cunosc, asta pentru că meriți ceva bun, și mai ales că ai făcut tot ce tine de tine, acum clar te desconsideri dar fi cuminte că pe viitor îți va veni acel bărbat care îl vrei tu.

| Lorena889999 a răspuns:

E simplu nu mai stai cu el nu înțeleg cum puteți sta cu așa ceva eu aș lua tot și aș pleca

| EuAncAanca a răspuns (pentru Lorena889999):

Păi e chestia aia că mă gândesc ce om calumea e când nu bea. sunt 2 persoane total diferite, când e treaz, și când e beat.

| Fulgerr1123 a răspuns (pentru EuAncAanca):

Vai ce om calumea of Doamne, un verișor nu ai și tu săi rupă capu lu asta laughing
Da cine dracu îl pune să bea dacă știe că mai e și prost? Ceva pentru diaree nu ai găsit și tu săi pui in rachie sau ce mortii lui bea acololaughing