| Biancasata a întrebat:

Buna! Din luna mai m-am mutat in Bucuresti pentru a incerca alte oportunități, am fost la diverse locuri de munca in proba si nu mi-au placut, intr-un final am stat o luna la un mega image din cartier dar fiindca era mult de munca si personal mai varstnic am decis sa plec. M-am gandit sa plec in orasul meu natal insa nu stiam ce sa fac si nici acum n-am idee ce sa fac. Asa ca fiindca mai sufar si de singurătate am chemat-o pe mama mea sa stea cu mine si s-a angajat si ea aici. Iar acum eu mi-am gasit la motivi, insa am mari emotii fiindca nu stiu daca o sa fie bine daca ma pot descurca si sa fiu bine cu restul cu banii etc … am decis ca dupa asta nu mai incerc fiindca e obositor mereu sa caut loc de munca la fel si cu actele facute. Mai aveam de ales si cinema city dar eu cum am mai lucrat in domeniu am zis ca vreau sa incerc ceva nou ca mi se luase de galagie, grupuri. Mai e singuratatea si anxietatea mea fiindca nu am prietene, prieteni cu care pot iesi si eu. Nici la mare n-am fost ca nu-mi permite bugetul cu chiria, intretinutul etc sad voi ce sfat mi-ati da din experiențele voastre? Dau funda, mulțumesc.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa incerci sa iti faci prieteni cu care sa vb cu are sa iti esxpimi ce simti cu care sa te certilaughing

| Kiran a răspuns:

Personal eu merg pe o singura directie, nu incerca 10 joburi, uita-te in lista de angajari pe mai multe domenii si alege-l pe cel ce il preferi tu, casiera, operatoare call center sau ceva la magazine de haine / machiaje fiind femeie. (sau daca ai studii desigur, poti incerca un lucru la birou)

Din cate cunosc la Lidl pe partea de munca intr-adevar este enorma, insa si salariu net este cam cu 25% in mare parte din magazinele lor.

Legat de partea de anxietate, acum un prieten / prietene o sa iti ingreuneze mintea cu lucruri din viata lor pe langa faptul ca se cheltuie bani enorm la o "iesire". Iti sugerez sa iti faci ordine intre obiective si sa te focusezi pe un loc de munca usor dpdv al efortului cat si sa aiba un venit substantial pentru a te putea descurca, o ai pe mama ta alaturi pana la urma.

| SpadasinulNegru a răspuns:

Salut,iti zic sa te tii nemancata o luna intreaga si dupa aceea SA PUI TOTI BANII PE ROSU! Repeta aceasta metoda pana esti milionara sau ajungi pe strazi.

| sweetys a răspuns:

Pai si daca ti s-a luat sa cauti de munca, vei sta toata viata pe banii parintilor? Invata sa te adaptezi, de ce pui eticheta oamenilor mai în vârstă? Eu când m-am angajat eram doar doua persoane sub 25 ani, iar restul colegilor 50+, ai de invatat de la ei, si sunt oameni mult mai de gasca si mai deschisi la minte decat majoritatea persoanelor de aceeasi varsta cu mine. Incearca sa te axezi pe un domeniu si sa te duci cat mai sus. Probabil ai fost tinuta într-o bula de parinti daca nu poti sa faci fata realitatii

| adam7 a răspuns:

În primul rând ar trebui să gândești pozitiv, lucrează la creierul tău ca să scapi de anxietate.
Încearcă să îți faci prieteni (ai grijă cu,, hienele,, valabil în orice oraș mare de pe lumea asta)
Apoi locul de muncă, caută să ai puțină stabilitate financiară și dacă ai studii, cauți ulterior ceva mai bun sau faci cursuri în ce domeniu ți-ar place.
Faptul ca nu ai ajuns la mare nu e o problema, ai tot timpul din lume. Când îți faci amici sau colegi de treaba, sigur iese careva măcar o zi și va avea loc și pentru tine.
Iar singurătatea va dispărea când te vei simți încrezătoare în tine și fericită. altfel griji și probleme mereu există, tu caută să fii un reper frumos între oameni și să te faci plăcută, restul vine de la sine.

| Cipi1212 a răspuns:

Ai lucrat la Cinema city?

| Dragobeta a răspuns:

"dar fiindca era mult de munca"
Se pare ca nu-ti place munca. Nu ai de ales. Ai tei nu vor trai mai mult decat tine ca sa te intretina.
"am chemat o pe mama mea sa stea cu mine si s-a angajat si ea aici."
Adica, numai ea.
"personal mai varstnic"
Perfect! Ai de la cine invata cate ceva. Despre munca, despre viata.
Mergi la lucru, orice lucru si trimite-o pe mama acasa.

| JohnnydeFeer a răspuns:

Ai incercat sa iti faci prieteni? Sau timpul nu iti permite?

| ManoleBianca05 a răspuns:

OAO-OriceAnuntOnline - www.oriceanuntonline.ro
Postează anunțul tău pe www.oriceanuntonline.ro – rapid, simplu, gratuit! Ai oferte speciale? Promovează-le la cele mai bune prețuri. De la vânzări și imobiliare, la locuri de muncă și servicii – găsești tot ce ai nevoie pe platforma noastră. Nu pierde timpul, postează acum și fă-ți anunțul văzut!