| Taetae58 a întrebat:

Buna,efectiv cred ca exista o problema si am nevoie de niste sfaturi..am o relatie de ceva timp, 3 ani respectiv, iar prietenul meu mi-a marturisit ca niciodata n-a vrut sa stea cu mine ci cu prietenii lui si ca nu are ce face cu mine sau vorbi si mereu sa imi gasesc pe altcineva. Locuiesc cu el, tocmai ce ne-am luat un apartament in Cluj dar efectiv nu stiu ce sa fac sau sa zic. Ce parere aveti de asa ceva?

Răspuns Câştigător
| HUAWEHUAWE a răspuns:

Buna.
E simplu,exista asa:
potrivire sexuala - formati o relatie
potrivire familiara - formati o relatie DAR si un cuplu.
voi doi v-ati potrivit doar in prima categorie,acum cand se pune problema de potrivire familiara,fi EXACT la fel de atenta ca atunci cand s-a pus problema daca sa formati o relatie sau nu.
Daca s-a culcat pe urechea ca te-a prins cu potrivirea sexuala si acum doar stati impreuna si nu te baga in seama,nu si-a dat seama ca e o noua etapa a vietii pentru voi, unde trebuie sa va potriviti ca si cuplu, o familie etc.
Verifica-l o perioada si daca nu merge sa formati o familie, separati-va si ramaneti tot impreuna, ramaneti intr-o relatie sexuala si atat daca doar va placeti si nu aveti existenta ca cuplu.

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

I-a trebuit trei ani sa realizeze că nu are ce vorbi și face cu tine? Interesant... Să-i fie rușine!
Daca chiar vrea sa se despartă, asta e cel mai hilar motiv posibil.
Ce e mai ciudat e că v-ati luat de curand un apartament în care stati împreună. Unde i-a fost capul pana sa îl luati? De ce acum dintr-o dată îți spune sa cauți pe altcineva? Pare dubioasa treaba asta.

Ce sa faci? Discuta cu prietenul tau, sa vezi ce e in capul lui. De ce ți-a zis ce ți-a zis. După cum reacționează, eu cred că cineva i-a băgat prostii in cap cu privire la tine, și de aceea vrea sa va despărțiți

| johnnny123 a răspuns:

în 5 Februarie | Taetae58 a întrebat:
"Bună. De ceva timp mă gândesc la faptul că nu imi iubesc partenerul de viață.e doar o obisnuință probabil deoarece am ramas setat ca om pe gandul ca am iubit odata foarte mult iar acum nu mai pot. Sfaturi?"

Rezultă că niciunul dintre voi nu vrea să fie cu celălalt, iar problema este veche. În condițiile astea, de ce v-ați mai cumpărat un apartament împreună?

| Emma30555 a răspuns:

Daca iti spune lucrurile astea nici nu ar trebui sa te mai gandesti. Parerea mea e sa ti cauti pe altcineva

| mi25 a răspuns:

Nu are vreun "prieten" mai apropiat? Adica intim.

| AliGab a răspuns:

Va separati, vei suferi dar mai bine asa drcat cu o persoana care nu te iubeste.

| EliLeli a răspuns:

Cauta-ti pe altcineva.

| BlueeRoss3 a răspuns:

Iti faci o defavoare să alegi pe cineva care nu te alege! Nu poti sa te tii dupa un bărbat să te dorească, mergi mai departe si încerca să l lasi in urma. Din moment ce ti a spus asa ceva fără să îi pese macar ca te-ar putea rănii e groaznic, nu sta langa asemenea oameni, e clar ca el nu mai vede un viitor alături de tine. Si daca e să fii sincera tu cu tine ti ai spune la fel, ca nu vezi un viitor alaturi de un asemenea om care vrea să își petreacă timpul cu prietenii, ei bine tot acei prieteni să l spele la fund când e si bătrân! Pleaca si nu te mai uita o secundă înapoi! Meriți mult mai mult de atât! Meriți un om care nu te rănește cu asemenea cuvinte, un om familist care te alege pe tine, partenera lui, nu pe prieteni. Genul asta de oameni sunt băieți nu bărbați adevărați. O sa fie greu primele luni, poate mai mult, dar o sa uiti, lucrează la stima de sine, o fata sigura pe ea nu ar sta langa un asemenea om indiferent ca are copii cu el sau o casa împreună, ori atâția ani de căsnicie. Te a înjosit când ți a spus că nu ar fi petrecut timp cu tine ci cu prietenii! Sa ii spui adio.