| ISaidHelloToMe a întrebat:

Buna!
Este o intrebare urgenta!
Deci, este un baiat in vizita pe la mine si ma place, iar eu l-am placut, inainte sa incerce sa se joace cu parul meu( m-a intrebat, dar sunt timida si nu vreau sa il supar si am zis da). Am realizat ca nu sunt pregatita pentru o relatie.
Cum as putea sa ii spun asta fara sa il supar?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Așa cum ne-ai spus nouă că nu ești pregătită, așa îi spui și lui.
Suuces!
Pa, pa.

| drbear a răspuns:

Putin, putin o sa il superi. Baietii nu inteleg nevoia de "pregatire" a fetelor. Ei sunt putin mai...simpli. Ar trebui sa ii spui ca IL PLACI, ca sa nu se simta respins, dar ai vrea sa nu ai un prieten acum pentru ca (invoci si tu un motiv serios). Sa te plimbi cu el, sau sa te tii de mana, sa il lasi sa iti ofere afectiune, nu trebuie sa fie neaparat o relatie... poate fi si o amintire foarte frumoasa happy

| OnlineZ a răspuns:

Cati 10 ani ai>?

| Lightning1997 a răspuns:

Daca cu adevarat tine la tine, nu se va supara cand ii vei spune acest lucru.

| NbhdDaughter a răspuns:

Spune-i asa : Esti chiar dragut(incepe cu un compliment.Atunci nu are cum sa se supere). Chiar nu as vrea sa te supar...deci te rog sa nu te superi.Dar eu nu ma simt pregatita pentru o relatie.

| Bobbb a răspuns:

laughing)

| CaffeBoy a răspuns:

Vei ramane o timida daca le dai tuturor cu piciorul.
Spune-i ca nu ai timp de o relatie DACA te va intreba.

| Bubu4 a răspuns:

Cea mai buna solutie este sinceritatea, ii spui in fata ca nu esti pregatita pentru o relatie si o sa inteleaga

| DianaFP a răspuns:

Daca ii spui adevarul, va intelege.
Uite... ii explici ca nu esti pregatita, ca trebuie sa va imprieteniti, sa va cunoasteti mai bine, ca pur si simplu dragostea nu se face cu forta sau cu mila.
Sper ca ti-am fost cu ceva de ajutor happy

| pissycutza99g a răspuns:

Ii zici pur si simplu asa "Imi pare rau dar nu te plac ca pe un iubit, doar ca prieten!" simplu, el intelege. Si eu sunt timida!:_

| PinkBubblegum a răspuns:

Incearca macar sa ii dai o sansahappyAdica incearca sa treci peste orgoliul tau si peste ideea ca 'nu esti pregatita'.Nu vrei sa pierzi o persoana care tine la tine ...gandeste-te ca atunci cand o sa fii pregatita poate nu o sa mai doreasca el sa fie cu tine.DA-I O SANSA happy Dar totusi daca iti pare imposibil sa faci asta spune-i ca s-a petrecut totul prea rapid si ca aveti nevoie de o 'pauza' pentru a va cunoaste mai bine unul pe altulhappySper sa te fi ajutat si sper sa se sfarseasca totul bine pentru tine/v?
Funda?happy

| ISaidHelloToMe explică (pentru PinkBubblegum):

Am 13 ani. De accea spun ca nu sunt pregatita. Nu sunt ca toate imaturele de varsta mea.

| CaffeBoy a răspuns (pentru ISaidHelloToMe):

Daca nu erai ca toate imaturele erai capabila de o relatie.

| lovedenisa a răspuns:

Pai ia-o usor fal sa inteleaga!