| SimonPotinga1999 a întrebat:

este ziua mamei mele si vreau sa-i spun niste cuvinte frumoase, dar nu prea am imaginatie. Ajutati-ma sa gasesc nuste cuvinte destul de placute.

Răspuns Câştigător
| marry95 a răspuns:

Eu cred ca mai mult ar aprecia daca i-ai spune un,, Te iubesc,, din suflet si sa o strangi in brate decat sa ii spui poezii sau alte chestii compuse de altii. Eu nu cred ca mama ta asteapta sa ii spui cuvinte sofisticate, metafore, epitete, etc laughing. Spune-i lucruri simple dar pline de dragoste. Strange-o tare in brate pentru ca semnifica mai mult decat orice altceva. Simplitatea e cel mai frumos lucru.

8 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Draga mea, asemenea cuvinte trebuie sa vina din sufletul tau!
Noi, nu iti cunoastem mama!
Cuvintele simple si sincere sunt apreciate cel mai mult de mame!
Un,, TE IUBESC, MAMI '' e tot cea ce vrea sa auda mama ta de la tine!

| Alexandru0007 a răspuns:

Se va bucura oricum. spune-i ca o iubesti mult.sunt cele mai frumoase cuvinte.

| aneliram a răspuns:

Am un soare... doar al meu
Ce ma vegheaza mereu
De e noapte, de e zi
Mereu el va stralucii.
Drumul imi va lumina.
Mama, esti lumina mea.
*********************************
Cand m-am nascut, am primit cel mai frumos dar de la Dumnezeu... Pe tine mama.

| Public22 a răspuns:

Cred ca tu ar trebui sa te gandesti la acele cuvinte sa vina de la tine din minte.

| JustHappiness a răspuns:

Decât poezii, citate sau alte minuni spune-i sincer ''Te iubesc!''.

| eli22 a răspuns:

Una e cand copiezi niste cuvinte dintr-o parte,iar alta e cand ii spui ce simti din suflet.
Gandeste-te la ce inseamna ea pentru tine, multumeste-i pentru ca te-a crescut si ti-a purtat de grija, fa-o sa se simta iubita, apreciata si respectata!
Gandeste-te la ce simti tu atunci cand pronunti cuv."Mama"
Ofera-i un buchet de flori si o cutie de praline si cu siguranta o va emotiona gestul tau. Foloseste-ti mintea, dar mai ales inima.
Hai ca nu e greu deloc.Curaj si succes!

| Skyglory95 a răspuns:

Adevaratele sentimente vin din inima! un gest poate face cat 1000 de cuvinte insa si un cuvant poate insemna cat 1000 de fapte! cred ca daca te-ai duce la mama ta si sa o ajuti la treburile din casa incat sa aive si ea un timp liber si o pauza binemeritata ar fi ok! degaba ii spui acum "te iubesc"daca faci totul impotriva ei! respectul este cea mai mare dovada de iubire!

| PisicaCuBere a răspuns:

Tu mama esti inima mea, te iubesc si la batranete, si cand mori vei fi in inima mea pe viata!