| NicoletaNico555 a întrebat:

Buna eu am 17 ani parinţi mei ma cearta cu nu o suport pe matusa mea pe sora tatalui meu dar si ea se comporta urat cu mine pe sora mamei mele o suport si ma înţeleg super bine cu ea dar parinţi mei nu înţeleg faptul ca asa sunt eu.Cum sa îi fac sa inteleaga ca nu ma pot înţelege cu ea?

2 răspunsuri:
| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Cred ca le-ai explicat destul, nu? Și nu ai ajuns la un consens cu ei. Dacă nu te înțelegi cu ea, evita sa mai ai treaba cu ea. Doar nu locuiți împreună, nu? Nu o suporți și gata, ce mare lucru? E normal, cu toții avem antipatii și simpatii. Intreaba-i, lor le place de toată lumea? Nici nu trebuie sa ai motive, pur și simplu vezi un om și din prima nu îți place. E normal. Poate într-o buna zi lucrurile o sa se schimbe, când o sa lase și ea de la dansa dar pana atunci poți rupe orice legătură cu ea. Ii spui în fata ca nu sunteți pe aceeași lungime de unda și decât sa te cerți cu ea preferi sa nu mai discuți deloc nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa faci pe nimeni sa intelega, tu ai obligatia sa-ti respecti matusa.