| IngerasulMicutz a întrebat:

Buna!
Eu am o BFF de mai multi ani cu care ma intelegeam dar, din pacate s-a schimbat.
O data ne-am intalnit in parc si mi-a spus ca mai trebuie sa vina o fata pe care o cunoaste de mai mult timp. Cand a venit, am facut cunostinta cu ea, dar dupa o vreme tot incerca sa ma indeparteze de prietena mea cea mai buna, ma impingea de langa ea, iar pe mine nu ma mai baga in seama. Dupa mai mult timp statea numai cu ea iar pe mine nu ma mai bagau in seama.Nu mai vroia sa vorbeasca cu mine la telefon sau sa iesim in oras.
Nu cred ca mai suntem asa bune prietene de cand a venit fata aia, si de cate ori o intreb,, Noi mai suntem cele mai bune prietene ca eu vad ca mai mult stai cu fata aia decat cu mine.,, ea schimba motivul.
Imi pare rau daca nu vom mai fi BFF, ne cunoastem de atata timp si as fii foarte trista daca ele doua vor fii cele mai bune prietene, iar eu sa stau si sa ma uit la ele...
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ImLucifersBelovedSexlessOffspring a răspuns:

Păi vezi tu, dacă aşa zisă "prietenă" a ta, te lasă pentru altcineva, m-am gândit doar la două motive:
1- O cunoaşte pe fata respectivă de mult timp, sau poate e din obligaţie.
2- Nu îţi era prietenă, erai doar o companie aşa. gen muzică de fundal.

Eu zic că, dacă laşi lucrurile să decurgă de la sine, nu va mai fii chiar nimic.
Poate că, ar trebui să vorbeşti cu prietena ta mai pe îndelete, sau să le laşi în pace şi să-ţi găseşti altă ocupaţie.Sunt sigură că prietena ta, a cerut măcar odată ajutor de la tine, sau a avut nevoie de tine, probabil îţi va simţi lipsa.

Dar cel mai bine le laşi în prostia lor.

1 răspuns:
| carllax3 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu amandoua si daca prietena ta te lasa balta pentru altcineva inseamna ca nu a tinut la tine si te-a folosit. Sper sa rezolvi, multa bafta :*