| anonim_4396 a întrebat:

Eu in vara asta am placut un baiat din constanta care a venit, ca in fiecare vara, la verisorul lui din scara cu mine si bunicul lui statea tot in scara cu mine. Cand a plecat am simtit un gol in mine. Acum doua zile bunicul lui a murit iar azi el a venit aici. Cand am venit de la scoala, pe la 7, am aflat si eu ca a venit doar ca am vazut dupa vreo 10 min ca a plecat, cu masina, crezand ca a plecat de tot, si iarasi simteam acel gol in mine si ma simteam ciudat. El a venit inapoi doar ca acum vreo 10 min m-am uitat pe geam si nu mai vedeam masina. Tinand cont ca e cam 10 jumate, ba chiar trecut, nu cred ca va mai veni inapoi, si chiar daca ar veni dupa tot ar pleca si tot as simti acel gol. Timp ce a fost plecat, adica de pein august- septembrie eu am placut pe altcineva si inca plac pe acel cineva. Cum sa fac ori ca sa imi treca de tot de acel baiat din constanta si sa imi fie indiferent, ori sa ajung sa fiu cu el (ceea ce nu stiu daca chiar mi-as dori asa de mult), ori ca pana la Craciun sa fiu cu baiatul pe care il plac? Ce credeti ca ar trebui sa fac? Argumentati raspunsul si spuneti-mi cum sa o fac. Dau fundita si va multumesc anticipiat.

5 răspunsuri:
| Avon_8981 a răspuns:

Crede-ma ca nu iti poti spune inimii"gata, hotaraste-te ori esti cu unu ori cu altu". Nu te mai gandi ca se apropie Craciunul si tu esti singura.Lasa lucurile sa mearga de la sine.Aici trebuie sa te gandesti daca esti in stare sau nu sa ai o relatie la distanta (cu baiatul din constanta),daca esti dispusa sa faci unele sacrificii.
Trebuie sa te gandesti si la baiatul de langa tine, daca iti ofera acele sentimente, goluri in stomac sau fluturasi (cum vrei tu) precum iti ofera cel din constanta.
Gandeste-te bine si lasa lucrurile sa decurga de la sine:*

| SwwaggBabee a răspuns:

...Poi daca simti acel gol in stomac, inseamna ca il placi.Prima data ganedestete pe care il iubesti cu adevarat,si apoi sa poti incepe o relatie. Vorbeste ( cu cel pe care il placi cu adevarat), si incearca sa vezi daca si el te place, si dupa ai putea sa faci un pas inainte si sa trecetzi la lucruri mai serioase.SUCCES!:X

| Bebelushu08 a răspuns:

Buna! Eu cred ca ai 2 variante:
1. Sa stai cu baiatul de care iti place pana cand vine acel baiat din Costanta
2. Sa ramai cu acel baiat pe care il placi ...Pentru ca acel baiat din Costanta va veni si va pleca, eu cred ca trebuie sa il uiti si sa iti vezi de acel baiat ...Nu are rost sa darami ce ai contruit pana ak cu baiatul respectiv prietenu tau pentru acel baiat care va veni si va pleca.Bafta!:*

Funda?batting eyelashes:*

| EmilIC a răspuns:

Sfatu meu e sa te combini cu baiatu de care iti place si e mai aproape de tine, pentru ca o relatie la distanta nu tine! Si baiatul din constanta poate are pe cineva acolo, si tu vei deveni amanta, sau poate te insala pe acolo si in plus de toate nu cred ca are chef de facut prietene cand bunicul lui a murit! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| IzaAlexandra a răspuns:

Sincer,am avut si eu o situatie asemanatoare, doar ca mi-a trecut repede de baiatul care tot venea si pleca. Eu cred ca cel mai bine e sa-ti asc inima. Daca nu iti doresti sa fi cu cel din Constanta asa de mult nu o face. Ai libertatea de a alege. Eu sincer, l-as alege pe cel de care imi place si este mai aproape de mine,pentru ca eu cred ca o relatie la distanta nu functioneaza. Adica el e acolo te inseala sau nu, u esti aici aceeasi poveste, sunteti impreuna doar teoretic, practic fiecare are viata lui, pentru ca nu cred ca va iubiti atat de mult incat ati fi incapabili sa fiti infideli. Asta e parerea mea, acum decizia este a ta.