| Diana39089 a întrebat:

Bună, eu locuiesc cu soțul și cu mama lui, el a vrut asa, am făcut cum a vrut el dar ca sunt mai multe probleme și în relație și așa.În primul rând, acum 3 ani mama lui m-a pus sa fac avort.Eu de când stau cu soacra și cu el eu fac totul în casa, ea nu face nimic, de muncit nici soțul nu muncește, doar eu muncesc, eu aduc bani în casa, nu el. Si mama lui cu el pe lângă ca ma pun pe mine la toate când iau salariul îmi iau toți banii, de vorbit cu părinții mei nu am voie, vorbesc pe ascuns în spatele casei cu ei fără ca soțul sa știe. Nu mai suport, ce pot să fac? Chiar nu mai pot trai așa

5 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Înapoi la parintii tai urgent.

| adryang78 a răspuns:

Deci:
- soacra te-a forțat să faci avort, iar soțul tău n-a comentat
- tu aduci banii în casă, ei trăiesc pe spinarea ta și nici nu te poți bucura de propriul salariu
- ai interdicție să vorbești cu părinții tăi.

Dacă toate sunt așa cum spui, ai o singură soluție: lasă-l cu mă-sa și vezi-ți de viață.

| 1onur a răspuns:

Să-l lași fiindcă un "bărbat " ca el care nu muncește pentru soția lui familia lui și locuiește încă cu măsa ăla nu-i "bărbat" și îi este frica de a fi un bărbat Adevărată și asumat lângă el cu soția lui el dacă încă trăiește cu măsa lângă el el nixoidsta în viața lui nu va ști ce este să-ți porți de grijă niciodată in viața lui n vă sti cei așa să-ți plătești o chirie o făcută de curent o întreținere de scara blocului el a crescut în pântecelui mamei lui toată viața lui nu va ști ce este cum sa câștigi un ban cinstit în viața lui cum vine asta? Cum vine asta el să stea cu măsa în casă și să muncești și el ce face? Ce face ăsta? Cu ce se ocupă asta? La aparate? Mai și fumează nu? Mai și bea un șpriț pe bani lui măsa și prosta de nevastă sa pe care îl creste ca pe un copil și el prin oraș ca piți cu " băieți" lui de șoturi si pahare șprițuri de ce nu caută de mâncare? Cum poți să accepți un "bărbat" ca asta săi faci ce vrea cheremul și figurile lui săi accepți toate figurile bășini arfele astea și lui și lui măsa când tu muncește ca femei și ai grija de el și de măsa pe munca ta? Cum săte forțeze să faci avort dacă tu nu dorești asta si nu vroiai să renunți la copil față acordul și decizia ta? Îi era frica lui mămica lui ca pune băiatul lui mami osul la muncă cinstită? De asta Tea pus sa renunti la copilul tău să-și salveze ia propriul "coplul" că numai copil nu este nenorocitul ăla la vârsta lui îi era frica lui mămica lui ca băiatul mami va avea loc viață de adult și de un bărbat responsabil pentru familia lui și Soția lui? Cum poți să stai lângă așa oamenii în același loc aceeași casă aceeași mediul zilnic cu ei știind că ăla este un nenorocit care nu iese din vorba lui măsa și nu pune mâna și osul la muncă cinstită și cu măsa aia... care îi este frică ca "copilul" ei adică "SOȚUL" ȘI "BĂRBATUL" TĂU o să-și asume responsabilitățile de bărbat cu Adevărat.

Tu ce faci mă femei? Ți-ai luat bărbațel cu mămica la pachet? Pentru ce ți și locuiești cu așa nenorociți câte își bat joc de munca ta și teau obligată forțat sa renunți la copilul tău tu ai făcut avort ca să-ți crești soacra și bărbațelu și soțul ca să poți merge la muncă de asta ai făcut avort din cazul și obligați și forță lor? Doamne Dumnezeule...

| Cipi1212 a răspuns:

Asta nu este o căsnicie. E sechestrare.

| eliancodrut a răspuns:

Asa se intampla cand se amesteca familiile. Tu chiar nu ai pic de stima fata de propria-ti persoana? Mai trebuie sa te tina in lant cand vii acasa.