| alexandra000 a întrebat:

Eu plac un baiat cu un an mai mare ca mine si as vrea sa ii spun asta dar nu stiu cum sa o fac.Am mai placut multi baieti dar niciodata nu le-am spus sau cand am avut curaj nu mai imi placea de ei. E foarte greu pentru. mama lui e profa de geografie si nu e prea buna. El invata vizavi de mine in pauza mai vorbesc cu el uneori.Ieri mi-a zis ca sunt foarte dezvoltatqa pentru. varsta mea.Eu chiaril plac si eu si colega me de banca.
Ajutor!
Cel mai bun raspuns funda.

5 răspunsuri:
| TripleMx a răspuns:

Buna Alexandra, Faptul asta depinde de tine dar o sa iti dau un sfat.
Cand te mai intalnesti cu el adunati tot curajul si fal sa simta ceva pentru tine.Adica incepi cu nr.de tel, si la tel ii vei spune ca il placi, si dupa el o sa isi dea seama si va veni totul de la sine.happy Sper k ti-am fost de folos.

| mgtow a răspuns:

Gandeste-te ca nu exista frica, daca ai curaj sa vorbesti cu el poate ai sansa sa fie prietenul tau si sa nu se duca cu colega ta.

| anisoara96 a răspuns:

Da-i de inteles asta,dar nu ai spune direct,caci asta inseamna umilire sau poate sa se foloseasca de tine stiind acest detaliu,crede-ma ca e mai bine sa nu-i spui nimic,fal sa inteleaga si singur asta, gaseste un pretext de a discuta, dar nu cumva sa te scapi si sa-i zici ca-l placi

| cumsablog a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui ca il placi, trebuie sa il faci sa inteleaga asta. Deja s-a bagat in seama cu tine, continuati de aici: intra si tu cu el in vorba, stai aproape de el, atinge-l des (asta e un semn clar de atractie) si priveste-l in ochi. Fa-i complimente si "scapa" la un moment dat ca ti-ar placea sa ai un prieten ca el. Si totul se va rezolva de la sine. Bafta!

| pisicutza_7425 a răspuns:

Eu zic sa ai putin curaj si sa-i spui si eu am patit la fel prima data cand i-am spus unui baiat ca-l plac dupa asta o sa vezi ca ce usor o sa-ti fie dupa aia mie imi plac mult proverbele si am sa ti-l zis si tie unul '' incercare la moarte nu are ''