| Emilia350 a întrebat:

Bună eu și soțul meu am adoptat în urma cu 2 ani un copil acum are 4 ani este fată însă de curând eu am aflat ca sunt însărcinată și îmi e teama ca nu o pot iubi așa cum o să îl iubesc și pe bebe. Îmi e teama ca ea se va simți neglijată și respinsa de mine când voi naște.Cum ar fi mai bine să evit situația asta după ce o să nasc? Ce sfaturi ați avea în legătură cu asta?

7 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

O vei iubi și pe fată. Poate vei avea și o fată naturală. Să fie amândouă.

| Darky142 a răspuns:

Eu zic sa îți bagi mințile în cap și să știi ce îți dorești, înțeleg că acel copil face parte din tine dar și cel înfiat are dreptul la viață și el are nevoie de iubire daca chiar crezi că o să fii o mama bună i vei iubi la fel pe amândoi copiii, dar daca tu ești nedumerită și îți pui asta in gând s-ar putea sa se întâmple cum crezi gândește pozitiv și ai să vezi că totul o sa fie bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai fa avort, daca iti este asa de teama.

PS ma rog, tot intrebarea pusa de troll este si asta, deci rapsunsul oricum nu conteaza pentru nimeni.

| Miruna333 a răspuns:

Te plictisesti grav

| darrio2007 a răspuns:

Să incerci să ii iubesti in egală măsură pe amăndoi.
Singura si cea mai bună soluție.

| darrio2007 a răspuns (pentru Darky142):

Nu se putea un raspuns mai bun decât acesta. Bravo!

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Miruna333):

Unii da...