| FlorentinaGabriela101 a întrebat:

Bună.Eu și soțul meu am adoptat un copil acum un an el avea 2 luni când l-am adoptat este băiețel îl iubim ca și cum ar fi copilul nostru biologic din câte am înțeles când l-am adoptat a ajuns la orfelinat pentru ca mama lui biologica era minora avea 16 ani și tatăl lui a părăsit-o îl iubesc mult mam și atașat mult de el a avut după ce l-am adoptat și o infecție la plămâni știam de ea pentru ca o avea și în orfelinat din spusele celor de acolo am stat cu el în spital 2 săptămâni dar sa tratat acum are un an și e sănătos majoritatea îmi zic ca mai bine nu adoptam acest copil dar eu sunt fericita ca îl am și părinții mei și ai soțului spun ca nu trebuia să adoptam dar eu și soțul meu îl iubim acest copil avea nevoie de o familie e și foarte drăguț.Cum putem lamuri situația cu părinți noștri? După părerea voastră vi se pare ceva greșit ca am adoptat acest copil? Eu ma bucur ca i-am devenit mama

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu au absolut nici o treaba parintii vostri in familia ta, compusa din tine, sotul tau si copilul vostru adoptat.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Vorbiti cu ei.
Ei poate isi doreau sa duceti linia de sange mai departe. Veti face si voi copii? Poate asta ii va mai linisti.

| ioana748 a răspuns:

Ati facut un lucru minunat. Ati salvat o viata. Sa va dea Dumnezeu sanatate.
Puteti spune parintilor ca daca va fi sa vina si un fratior sau surioara va fi si mai bine.
Sunteti de apreciat si fie ca baiatul vostru sa aiba sanatate si impliniri in viata.