| Andreea5566 a întrebat:

Bună, eu şi soţul meu ne-am certat foarte tare, suntem căsatoriţi legal cu acte împreună. Am decis să stam 2zile separat macar, aşa că am plecat la părinţii mei. Când am ajuns la ei nu ştiu cum şi-au dat seama ca sunt suparată pentru că nu le-am spus şi nu vreau să le zic de ce voi sta la ei 2zile pentru că în ziua când eu şi sotul meu ne-am căsătorit tata i-a zis că daca nu are grija de mine va avea de a face cu el, îmi puteţi spune ce pot face? Daca mai gasiţi întrebarea asta a fost pusă tot de mine dar din greşeală mi am sters contul.Dau funda

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Separarea asta este cam inceputul de sfârșit al casniciei voastre.
Daca sunteti impreuna doar la bine nu si la rău, aveți probleme mari de socializare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! In primul rind ce varste aveti voi? Si din ce cauza v ati certat asa de tare cum zici tu, trebuia sa cauti sa te impaci cxu sotul nu sa fugi acasa la parinti, sau te a batut? Ca atunci se schimba situatia daca a dat in tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Ati luat cea mai proasta decizie posibila: separarea!
lasati naibii orgoliul si mandria prosteasca ca va distrugeti casnicia cu hachite, gelozie sau ce naiba aveti de v-ati suparat.

Sunteti copilasi mici sau oameni in toata firea?
Cum Dumnzeu de nu sunteti capabili sa picati de acord?

Cand este dragoste adevarat este usor sa spui "imi pare rau, iarta-ma" si sa nu va culcati niciodata suparati, dar niciodata, absolut niciodata sa nu pleci de acasa.

Cata dragoste ai tu pentru sotul tau, daca ai ales sa fugi la maica-ta, cum ai dat un pic de ceva care nu ti-a convenit?

| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea ta este pusa de pe 2 conturi:

https://www.tpu.ro/......e-separat/

Sper ca ai citit termenii si conditiile de folosire ale acestui forum, ca NU ai bvoie s aai conturi multiple!

| Andreea5566 explică (pentru Violleta2022):

Pe ăla nu l mai am l-am şters din greşeală dar întrebarea a rămas

| Furnicuta000 a răspuns:

Poti sa le spui ca sotul tau a plecat cu baietii in delta la pescuit si ti-e frica sa stai singura acasa

| ioana748 a răspuns:

Cand iei decizii din astea, te duci la hotel.
In loc sa te gandesti la relatia ta, te gandesti la ai tai acum si nu a folosit la nimic aceasta separare.
Parintii si au dat seama, normal, ca ai venit la usa lor in urma unui conflict acasa.
Data viitoare te duci la usa lor cand ai luat hotararea definitiva, pana atunci mai bine iti speli rufele in familia actuala.
Cat despre ce i-a zis tatal tau, sa fim seriosi, un cliseu din filmele vechi.
Realitatea este altfel.
Toate cele bune,

| Furnicuta000 a răspuns (pentru ioana748):

Da-i tu 500 lei bani de hotel pentru o noapte. Nu va mai rabda pamantul...sunt parintii ei, parintii sunt singurii pe lumea asta care te iubesc neconditionat. Si daca afla, ce? Ce e asa mare rusine? Traiesti cumva in 1800?

| ioana748 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu este vorba de rusine.
Parintii sufera cand isi vad copilul necajit.
Apoi ei se impaca si parintii raman cu acest stres.
Parintii ne iubesc necondiționat si noi ar trebui sa i iubim la fel.
Sa evitam sa le oferim momente de stres daca de poate
Nu traiesc in 1800, dar mi-ar fi placuthappy

| ioana748 a răspuns (pentru Furnicuta000):

SI nu mai fii asa rautacioasa ca faci riduri de dimineațălaughing

| FioreAlex a răspuns:

Poți pur și simplu să le spui părinților tăi că aveți o dispută în cuplu și că ai nevoie de puțin timp pentru tine. Nu trebuie să detaliezi motivele dacă nu te simți confortabil să faci asta. Important este să te concentrezi pe îngrijirea ta emoțională și să ai un spațiu unde să te simți în siguranță. Poți aprecia sprijinul lor fără să intri în detalii sensibile dacă nu dorești să faci acest lucru acum.