| Blossomis a întrebat:

BUna fete si baietiwinkingPromit ca dau FUNDA.AM nevoie de ajutorul vostru pentru ca nu mai inteleg nimic:
Un baiat mi-a zis odata ca am un loc special ininima lui, a vrut sa ne prefacem ca suntem impreuna, vorbeam foarte mult pe mess, la telefon, ne vedeam afara...
Dar dintr-o data parca s-a indepartat de mine.nu stiu ce sa ma fac.
O "prietena de-a mea" s-a bagat intre "noi"laughingin sensul ca iesea afara cu el, il ruga sa o duca acasa, ii cerea bani, si facea tot felul de gesturi care arata ca il place.Insa adevarul este altul:nu ii place deloc de el si ma enerveaza ca se da la el.
Nu inteleg:eu am de pierdut pentru ca nu sunt tupeista ca ea si pentru ca nu imi place sa ma dau asa la baieti, mie imi place doar ca ei sa deschida conv si sa se dea la o ftaa asa cum este si normal. Daca acel baiat s-a dat la mine eu i-am raspuns printr-un gest simplu ca sa-i arat ca il plac.
De la vreme de cand sta cu ea, parca e alt baiat. E fraier rau, dar cred ca si-a cat dat seama ca fata aia vrea doar bani, etcc. Urmeaza sa fie ziua ei peste cateva zile si i-a zis baiatului respectiv sa-i ia cadou.Eu, sincer nu aveam tupeu sa-i zic pentru ca baiatul face ceea ce simte, nu trebuie sa se simta obligat sa faca asta.
Parca s-a schimbat total si acum o place pe eastraight face. Ce e de facut in cazul asta? Oare isi va da seama singur ca fata aceea profita de el? Am nevoie de raspunsuri pentru ca eu in fiecare zi ma gandesc la o solutie dar nu gasesc.
ELcred ca simtea ceva pentru mine pentru ca ma suna mereu si vorbeam lucruri despre familiile noastre, etc.Va multumesc pentru raspunsuriwinking

Răspuns Câştigător
| Danny1990 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa porti o discutie cu acel baiat...sa ii explici ca tu ti la el si nu iti place sa il vezi cand altele isi bat joc de el(nu uita nu da nume sau exemple)

Nu trebuie sa fi tupeist sa faci asta, poti pur si simplu sa ii spui acelui baiat si sa ii readuci aminte ce ti-a spus odata "cum ca ai avea un loc special in inima lui". Daca e asa cum a spus el va asculta vorbele tale si pana la urma si tu trebuie sa iti faci curaj sa vorbesti cu el daca ti la el (mie unul nu imi plac fetele care asteapta de la un baiat sa faca tot, chiar daca zici ca asa ar fi normal)

7 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Fiecare cum isi asterne asa doarme Daca el nu vede realitatea crezi ca o sa reusesti tu sa-i deschizi ochii O sa se convinga singur daca este asa cum spui tu

| AndreiGabi a răspuns:

Bun,ceva nu am inteles. Spui ca va prefaceati ca sunteti impreuna...In fine.
Stii, e normal sa faci anumite gesturi pentru o fata.Normal,exista si persoane care profita, dar nu de asta iti pasa tie.Esti geloasa si este un lucru absolut normal. Daca ia chiar profita de el si-a dat deja seama,dar poate ii place.O fata te poate face sa nu iti pese de bani,sa fie o valoare mai mare.
Bun,sfatul meu:treci peste orice sentiment de teama si fa,,primul pas",in sensul de ai spune ca tu vezi altfel situatia,ca il placi etc.O sa iti confirmi si ideia cum ca,, simte ceva pentru tine". Lasa-i un mesaj pe mess de ex si spune-i ce crezi, un moment de sinceritate si o sa intelegi totul.

| mistikk a răspuns:

Bietii zic multe lucruri. face parte din "vrajeala" lor... poate chiar ii place de respectiva desii ea profita.mereu ne indragostim de oamenii nepotriviti. Eu zic ca ar fi si varianta. vrea sa te faca geloasa smug...dar fi convinsa ca daca el te iubeste iti av spune asta intr-o zi dar ar fi bine sa prinzi si tu mai mult curajwinking

| LaadyH a răspuns:

Bunahappy
Pai sincer prea multe de facut nu ai.Trebuie sa'l lasi sa isi dea singur seama,ca oarecum te-a lasat pe tine pentru o profitoare.
Daca ii spui cum vezi tu lucrurile[adica sa cum sunt] o sa creada ca esti geloasa si ca vrei sa bagi raca intre ei.
Totusi ai putea sa incerci sa vorbesti cu el,daca cu ea nu exista vreo sansalaughing sa-i spui,daca nu intelege,spune-i ca intr-o zi ii va parea rau ca nu te-a crezut, si lasa-l in pace, mergi mai departehappy
sper ca te-am ajutat :*

| maria_4358 a răspuns:

Nu ainici o sansa

| BlackOrangee a răspuns:

Hei Robotzica:*.Si eu am avut aceeasi problema cu o fata pana la un momendat.OK...Lucrurile stau in felul urmator la mine: 2 prieteni de-ai mei au incercat sa isi faca niste prietenehappy iar unul dintre ei a reusit.Cel care a reusit mi-a spus ca sunt gelos pe el iar cel care nu a reusit a spus ca sunt fericit ca nu i-a iesit cu tipa! Iar cel care nu a reusit i-a bagat in cap tipei cu care vorbeam foarte foarte mult pe messenger si la telefon tot felul de chestii. Ultima data cand am vorbit cu ea ne-am certat rau din pricina tipului respectiv, fiindca nu a vrut sa imi zica ce i-a spus (el fetei). Si de atunci nu am mai vorbit cu ea, nu ma mai saluta pe strada si se comporta ca si cum as fi un strain si apropo vorbeam si chestii de familie etc. etc. Acum am vazut adevarata ei fata si ma bucur fiindca eram mort dupa ea, iar daca nu vorbeam cu ea simteam ca mor si presupun ca si ea m-a placut deoarece ne suunam si vorbeam chiar si cate 5 ore pe zi la telefon, oricand era un film sau un concert o invitam si chestii din acestea. In cazul meu mi-am dat seama prea tarziu dar totusi mi-am dat seama. Cineva mi-a spus candva " Karma's a bit*h!" Poate o sa te ajute chestia cu Karma, cand o sa te gandesti la el si o sa iti fie mila de el si poate o sa ti se trezeasca sentimentele pentru el. Anyway nu te baga intre ei deoarece baiatul pe care l-ai placut o sa creada ca esti geloasa. Multa bafta sper ca te-am ajutat. Sper ca nu cer prea mult dar pot sa stiu si eu ce e funda?big grin Thank you and Have a nice day!:*

| gabriellla a răspuns:

Incearca sa discuti cu el sa ii explici ceea ce simti sau daca nu merge incearca sa nu til scoti din cap dar sa te imprietenesti si cu alti baieti sa vada ca sti sa te porti cu baieti astfel incat sa le atragi atentia(eu am patit-o, am stat cu alti baieti si el a realizat ca m-am schimbat si chesti)mai invita-l la un suc si mai vb si voi