| anonim_4396 a întrebat:

imi place de un baiat de 14 ani, eu am 13, ne-am intalnit intr-o tabara. Dar acum ca tabara s-a terminat, nu prea vorbesc cu el pe mess din cauza ca el iese mereu afara si tatal meu e strict si nu ma lasa afara in oras cu prietenii. Deci stau toata ziua in casa. O prietena de-a mea, tot din tabara, l-a intrebat daca ii place de mine si a zis ca doar in primele zile. Mie chiar imi place de el, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Sunt de-acord cu zvavarache aici.
Oricât de mult îţi place un băiat, el trebuie să umble după tine, nu invers.
Dacă el nu-şi dă interesul, lasă-l baltă. E greu dacă chiar îţi place de el, dar gândeşte-te că n-o să fie singurul de care o să-ţi placă. Şi cine ştie, dacă tu faci pe indiferenta, poate într-o zi o să îl faci să umble după tine.

5 răspunsuri:
| zvavarache a răspuns:

Pai u nu iti dain seama ca nu are minte? Lasa`l in pace si ai sa vezi ca daca intr-adevar te place o sa te caute elwinking daca nu asta e... mai sunt baieti care o sa-ti placa...

| Cornel_3293 a răspuns:

Vreo 80% dintre relatiile de la distanta nu merg. si mai ales cu un asemenea tata strict, eu spun sa renunti si sa gasesti alt baiat, stiu ca nu-ti vine usor dar nu prea sunt posibilitati. Imi pare rau, dar in lume mai sunt baieti, uital pe acel baiat, altfel o sa suferi. Sper ca te-am ajutat.

| Grey96 a răspuns:

Daca iti place de el si lui de tine asta e foarte bine! Combina-te cu el ca poate mai tarziu il pierzi. Nu mai astepta. In privinta tatalui tau spune-i ca nu mai esti o fetita de 7 ani care sa stea toata ziua supravegheata de parinti. Ai 14 ani, esti o adolescenta si trebuie sa iti traiesti viata.
Am avut si eu problema asta dar s-a rezolvat atunci cand le-am zis parintilor. Succes!

| Renata10 a răspuns:

Buna,scumpo kiss Stiu cum te simti sa iubesti si sa nu fi iubita... Dar la 13 ani baieti gasesti la tot pasul. Daca acesta nu stie sa aprecieze ceea ce are(iar eu cred ca ar putea avea langa el o fata minunata) atunci treaba lui.El are de pierdut.Tu nu ai altceva de facut decat sa treci peste, sa tii fruntea sus si arata-i ca nu e singurul baiat de pe planeta! Daca ai nevoie de o prietena cu care sa discutii ma poti contacta la id-ul de messenger pynk_angel22 Eu sper ca te-am ajutat cu raspunsul meu. Ciaokiss

| RaduManole a răspuns:

Dc i-ai dat funda lui Sininen? rolling on the floor stii.- acum am intrat doar sa il corectez pe el -- sau ea ma rog -- nu neaparat baiatul trebuie sa umble dupa fata rolling on the floor stii. exista atatia baieti mai timizi care asteapta ca fata sa faca primul paswinking