| Ioanna2012 a întrebat:

Imi place de un baiat insa nu stiu cum sa ma apropi mai mult de el >< sunt si foarte timida. Am incercat sa il salut sa ma bag in seama cu el insa nu i-am dat nicio idee cum ca as fii interesata de el sau ceva de genu.Totusi e dragut si nu stiu cum sa ma bag in seama cu el mai mult. Aveti vreo idee cum sa ma apropi mai mult de el?

Răspuns Câştigător
| Ecaterina a răspuns:

Sunt mai multe metode de a capta atentia unui baiat... in afara de ochii dulci, buze umezite, fluturatul parului si alte banalitati de genul asta, baiatul poate fi captat si prin metode mai putin traditionale... un baiat e prins imediat cand o fata repeta gesturile lui in mod subtil si foarte natural. El este atras de fata fara sa stie de fapt cauza.

Dar sunt si alte metode... ca de ex. rasul zgomotos. La inceput baiatului ii va fi un pic straniu,(ce-i cu fata asta, s-a imbolnavit?) dar apoi el va cauta motivul acestui ras, care de fiecare data il enerveaza. Timbrul vocii fetei ii va intra in cap, si daca ea mai este si tzatzoasa, atunci e super! Zambetul natural al unei fete "eliberate" intotdeauna atrage atentia. O fata care pare degajata, fara probleme, usoara in comunicare place mai mereu.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu ai grija mai intai ca el sa nu aiba vreo prietena. Apoi incearca sa te "infiltrezi" in cercul lui de prieteni, sa te imprietenesti cu o fata din acel cerc poate. Ceea ce trebuie este sa ajungi sa mergi impreuna cu ei la iesirile sau chefurile lor. Odata ajunsa acolo te invarti mai mult pe langa el, vorbesti mai mult cu el. Daca el nu realizeaza nimic din asta nu exista alternativa decat sa-i spui direct. thinking

| smaranditza a răspuns:

Metoda sigura :ignora-l!
va fi contrariat si dupa o vreme te va cauta el! nu incerca deloc sa iesi in evidenta(haine, comportament, etc, etc)si... ai mare grija ce vorbesti ce "prietenele"! succes!

| kUuKii a răspuns:

Nu stiu.

vorbiti despre lucruri comune...

intreaba-l ce face in timpul liber

cere'i id

nr de telefon

intreaba-l ce prieteni are

ce si ar dori de la o fata

daca are prietena

fa-i complimente

spune-i ca poate ai fi interesata de el

ca aseara ai visat un baiat care arata la fel ca el...thinking

| Nik a răspuns:

Sunt mai multe metode de a capta atentia unui baiat... in afara de ochii dulci, buze umezite, fluturatul parului si alte banalitati de genul asta, baiatul poate fi captat si prin metode mai putin traditionale... un baiat e prins imediat cand o fata repeta gesturile lui in mod subtil si foarte natural. El este atras de fata fara sa stie de fapt cauza.

Dar sunt si alte metode... ca de ex. rasul zgomotos. La inceput baiatului ii va fi un pic straniu,(ce-i cu fata asta, s-a imbolnavit?) dar apoi el va cauta motivul acestui ras, care de fiecare data il enerveaza. Timbrul vocii fetei ii va intra in cap, si daca ea mai este si tzatzoasa, atunci e super! Zambetul natural al unei fete "eliberate" intotdeauna atrage atentia. O fata care pare degajata, fara probleme, usoara in comunicare place mai mereu.

| Elly007 a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu un prieten de a lui si apoi incearca sa vorbesti cu acel prieten.:d

| Loving a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu cel mai bun prieten al lui si apoi tu faci ceva impreuna cu prietenul lui iar acesta il poate invita si pe baiatul de care-ti place.(la mine a functionat)

| AlexBitza a răspuns:

Nu incerca sa te apropii tu de el sau daca vrei neaparat sa te bagi in seama cu el incearca sa fi cat mai discreta. Daca ii dai de inteles ca-l placi e de rau pentru ca el nu te va baga in seama nu-ti vada importnata.Lasa-l pe el sa te bage in seama si tu incearca sa-l ignori pana el va fi inebunit dupa tine.Indiferenta e cea mai buna tactica ca sa atragi un baiat.(Si asta ti-o spune un baiat laughing

| mada_5301 a răspuns:

Daca ai o prietena poate ea sa vorbeasca cu el.
sa ii zica
''sti eu am o prietena si vrea sa fie cu tine ''
chesti din asteawinking