| anonim_4396 a întrebat:

Buna…imi puteti da un sfat…mama e plecata din tara iar tata vine la sfarsit de saptamana doar… si eu sunt singura casa …cu cateva case mai jos sta si bunica mea…cand sunt acasa cu unu dintre parinti se intereseaza de mine si vai doamne ce copil bun sunt iar cand raman singura nici macar nu-i pasa de mine ba chiar se baga in viata mea si nu e zi in care sa nu ma faca sa plang si imi suna parintii sa ma critice…din cauza ei m-am indepartat si de prietenul meu…ce sa fac ca sa o fac sa inteleaga sa ma lase in pace?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i tatalui tau exact ce ai scris tu aici, sunt sigura ca va lua masuri

| Ove a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau despre problema asta!

Mersi!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Alina,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!