| Gabriela_Bianca_1994 a întrebat:

Buna imi puteti spune si mie cateva citate despre mama!?

3 răspunsuri:
| PaulMacca a răspuns:

Buna! Uite aici :

°"Dumnezeu nu a putut fi pretutindeni, asa ca a creat mamele!"
°"Mama este inceputul tuturor inceputurilor."
°"Mama este numele lui Dumnezeu pe buzele si in inimile copiilor."
°"Mama este banca la care ne depunem toate ranile si toate grijile."
°"O mama nu este o persoana pe care sa te sprijini, ci o persoana care face sprijinul nenecesar." ^
°"O mama buna pretuieste cat o suta de profesori".
°"Adevarata mama nu este cea care-i da viata copilului, ci buna crestere."
°"Cum ati putea voi banui cate lumi misuna intr-o raza de soare, cate lupte se dau intr-o gaura de furnici, cate dureri ascunde o inima de mama trudita si cate daruri se pot naste intr-un suflet de copil!"
°"Sufletele de mama n-au nicio cumpatare la recunostinta, cum n-au nici la iubire."
°Nu cartile cresc oameni, ci mamele."
°"Cand esti mama, nu esti niciodata cu adevarat singura in gandurile tale. O mama trebuie intotdeauna sa se gandeasca de 2 ori: o data pentru ea si o data pentru copilul ei."
°"Inima mamei este sala de clasa a copilului."
°"Mama a fost prima mea intalnire cu un inger."
°"Exista o fiinta minunata fata de care vom ramane intotdeauna datori: mama."
°"Poate ca pe nimeni nu chinuim atat de mult ca pe propria noastra mama; poate ca fiindca nici o dragoste nu sacrificam mai putin: atat de siguri suntem ca ne-a fost data pentru totdeauna si ca intotdeauna ne va ierta."
°"Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat."
°"Inima mamei este un adanc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare."
°"Mamele au o varsta unica, nu exista mame tinere, mame batrane, mame frumoase sau urate. Exista doar mame."
°"O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni."
°"Mama este mult prea inteligenta pentru a intelege ceva ce nu-i convine."
°"Munca oamenilor se masoara cu ziua, dar munca unei mame nu se sfarseste niciodata."
°"Nimic nu se compara cu-mbratisarea unei mame."
°"O mama isi poate tine doar o vreme copilul de mana, dar de inima nu-i da drumul pana la sfarsitul vietii."
°Mama este geniul copilului.
°Mama reprezenta o adevărată comoară.
°Mama Te Iubesc!

Sper ca te-am ajutat! Bafta.

| PaulMacca a răspuns:

Fundita? "--"