| Ana407 a întrebat:

Bună. Îmi tot apare fostul iubit în capul listei de sugestii pe fb.Ne am despărțit de două săptămâni.
Să fie din cauza ca îmi spionează pagina?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

| ancregele a răspuns:

Pe Facebook, algoritmul de sugestii de prieteni sau de afișare a profilurilor în partea de sus a listei de sugestii este bazat pe mai mulți factori, cum ar fi:

Interacțiuni recente
Activitatea reciprocă
Prietenii comuni (Posibil acesta sa fie motivul)

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Da. Iti vizualizeaza pagina frecvent.
Ii dai Remove la sugestie si o sa dispara. Refuza sa te conectezi cu el. Ii poti da block si n-o sa te mai bantuie.

| Ana407 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Bănuiam. Simțeam….

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Ana407):

Intr-un fel este normal, este de asteptat.
Dar nu va ajuta sa uitati unul de altul daca va tot holbati la paginile celuilalt.
Da-i block pe toate retelele si evita sa discuti despre el. Daca te mai deranjeza, ii spui sa nu te mai caute. Fa unpic de curatenie in jurul tau.
Doar asa poti merge mai departe.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu-l blochezi?