| elielly a întrebat:

Buna in mai am logodna adica vine cu inelul de logodna si cu parintii lui si ma cere de nevasta eu as vrea sa chem un preot sa ne binecuvanteze relatia ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| popeasca a răspuns:

Mergi la biserica si ii spui preotului ca vrei o slujba de logodna. Se poate face acasa daca vrei (vine preotul). Bineinteles va fi contra cost.

P.S. Felicitari pentru logodna! happy

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vorbeste cu preotul ce si cum trebuie sa faci

| CataC a răspuns:

Buna
Nu face asta fara acordul lui, daca vrei preot discuti cu el si luati decizia impreuna. Nu face surprize de genul mai ales cand e multa lume, ca nu stii cum reactioneaza.
O puteti face la orice biserica sau puteti chema preotul acasa, cu acordul sau si contra cost.
Casa de piatra

| Azµre a răspuns:

Să vorbești cu preotul thinking

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu un preotul sa stabiliti o zi si o ora cam asta e tot

| elielly explică (pentru supradozadenebunie5):

Ok mersi dar nu trebuie verighete nasi lumanari chesti din astea nu?

| supradozadenebunie5 a răspuns (pentru elielly):

Nu inteleg tu faci nunta sau logodna?

| elielly explică (pentru supradozadenebunie5):

Logodna

| agathapurple a răspuns:

Vorbesti cu un preot. Nu e ca si cum ai avea cununia, acolo ai de umblat.
Si vezi sa nu.l iei prin surprindere cu preotul, nu vrei sa strici momentulhee hee

| Agenta004 a răspuns:

Sa te duci sa-i zici lu nenea preot sa vina sa va binecuvantezelaughing