| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti,

Ma confrunt cu o problema foarte dureroasa.

Vorbesc cu o fata de 5 zile si nu a durat mult pana ne-am indragostit.

Acum 2 zile tocmai am aflat ca trebuie sa plec urgent din tara si nu stiu cand ma intorc, poate dura luni de zile sau chiar cel putin 1 an. Cand i-am spus ca trebuie sa plec a inceput sa planga si suferim amandoi din cauza faptului ca ne despartim.

Ma doare enorm si nu vreau sa plec de langa ea.

Nu mai pot de durere, scenariul asta m-a schimbat drastic, imi vine sa innebunesc de suferinta iar de cand i-am dat vestea nu ne vedem decat la servici si mi se rupe sufletul cand o vad suparata.

Un sfat m-ar ajuta foarte mult.

Multumesc,

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa nu dramatizam, abia v-ati intalnit, au trecut doar 5 zile, nici macar nu va cunoasteti bine, asa ca, fiecare isi urmeaza drumul si daca te iubeste pe cat pretinde acum, te va astepta nu 1 an, ci 10, dar, da-mi voie sa ma indoiesc de asta, in 50 de ani am vazut destule si nu este cazul aici sa creezi un uragan, intr-un pahar cu apa.

| Nemessys a răspuns:

Fa ceva in asa fel incat sa nu mai fie necesar sa pleci din tara. Sau daca tot e asa important poti sa tii legatura cu ea pe diferite retele de socializare, sau mai ales cu apeluri video cum ar fi pe skype. GL

Răspuns utilizator avertizat
| vocea a răspuns:

Pai daca pleci te va parasi pentru altul va stiti de 5 zile daca ramai este posibil sa de intample la fel dar mai tarziu faci cum crezi este viata ta

| Copila2016 a răspuns:

Vorbeste cu ea pe skype cu apel video, poate te mai ajuta unpic happy sau nu mai pleca, ascundete, fugi la ea, te descurci tu.

| sunshine28 a răspuns:

Multumesc la toti

| Francescaa123 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa va linistiti, sa vorbiti despre relatia voastra si despre sentimentele care le aveti unul pentru celalalt, ea ar trebui sa te inteleaga, ca pleci de nevoie, nu pentru ca iti place s-o vezi suparata. Daca e iubirea devarata, o sa reziste si la distanta, crede-ma!