| iubi1987 a întrebat:

Buna la toti sunt nou printre voi aici. eu am 24 de ani prietena mea are 19 suntem impreuna deja jumate dea an o iubesc ne spus de mult eam demonstrat nu numai o data acest lucru. cu relatzile o ducem foarte bine simt ca nu are rost sa mai ashteptam cu casatoriea am patru luni de cand iii zic sa ne casatorim si intotdeauna imi zice ca parintzii nici nu vor dori sa auda de asta pna la 20 de ani. + mea zis ca nu crede ca este pregatita de asta acum imi zice sa mai ashteptam un timp si vom vedea poate se va pune tot la locurile lor si atunci ne vom casatori. cum am mai zis am 24 de ani si vreau sa am familiea mea cu ea. ce sa fac mai departe?

11 răspunsuri:
| Maria123 a răspuns:

Sa astepti, ce altceva?

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă o iubeşti vei aştepta. Sunteţi împreună doar de jumătate de an poate pentru ea decizia ta i se pare cam pripită. Motivul cu părinţii nu ar trebui să conteze. Aşteaptă până când va fi ea pregătită. Pentru a întemeia o familie e nevoie de două persoane. Aşteaptă. Baftă!

| gigiro a răspuns:

Pana faceti pregatirile de nunta. face 20 de ani! Poate ea, nu e hotarata inca?

| jolidon a răspuns:

Incearca sa te gandeti ca la 19 ani e prea devreme pentru ea ca sa se casatoreasca. e ca si cum ai inchide o pasare in colivie. indiferent ca veti ramane sau nu in continuare impreuna incearca sa intelegi ca intr-un mod finut ti-a spus ca nu vrea sa se casatoreasca cu tine acum. nu e pregatita sa isi ia un angajament pe viata. e prea tanara. e inca la varsta la care nici nu si facut planuri concrete pentru viitor. la 19 incepe facultatea. pana o termina si se angajeaza ar putea deja sa isi faca alta relatie. nu grabi lucrurile e prea devreme pentru ea. e fata si e prea tanara oentru asta. mai asteapta

| mgtow a răspuns:

Rabdare.

| fabiola a răspuns:

Daca o iubesti, o astepti!

| Anca a răspuns:

Te grabesti si tu ca fata mare la maritat!
Ai doar 24 de ani! La 30 o sa-ti dai seama ca te-ai grabit, la 32 o s-o inseli si la 33 divortezi.
Nu bag mana in foc pentru premiza asta, dar avand in vedere varsta voastra, daca nu sunteti cumva pocaiti ( sa stati impreuna de frica lui D-zeu ), atunci sansele sa ajungeti unde spun sunt de 90%.

Sunteti impreuna DOAR de 6 luni. Tu crezi ca in 6 luni cunosti o persoana destul de bine ca sa stii ca vrei sa-ti petreci toata viata alaturi de ea?
Si eu am fost ceruta in casatorie la 19 ani, dar am avut suficienta coloana vertebrala sa spun NU!
Si uite ca am 23 si ma bucur nespus de mult ca nu am acceptat atunci.
Ea isi va schimba gandirea de `n ori pana la 25-30 de ani.
Daca mai esti si primul...in curand isi va dori sa testeze si altceva.
Eu zic sa astepti, pentru ca in curand parca vad ca va despartiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In etapa actuala ar fi indicata o;-) "LOGODNA" pentru o perioada de un an.
Va urez multa dragoste si sa ramaneti un cuplu unit si fericit pentru eternitate...

| Anca2454545 a răspuns:

Bunahappy

Ai asteptat pana acum, poti sa mai astepti si 4 luniwinking, Doar nu vrei sa isti o cearta chiar acum, daca spuneti ca va intelegeti de minune.
Casa de piatratongue
Pa pa.

| mihaibr11 a răspuns:

Salut! Nu vreau sa crezi cine stie ce, dar eu am avut o relatie de 4 ani cu cineva si totul era minunat pana intr-o zi. Nu fac comparatii, dar incercati inainte sa va casatoriti, indif de cat de bine va intelegeti, sa va mutati impreuna si stati un timp asa ca doar sti si tu ca nu o bucata de hartie va tine impreuna. Sper sa nu interpretezi aiurea. Peace

| Alexander21 a răspuns:

Astepti...Nu o obliga, nu ai de unde sa stii ce o va apuca.Nu iti distruge viata asa repede.Trebuia sa cauti de mai demult pe cineva daca vroiai casatorie, si apropiata de varsta ta.