| anonim_4396 a întrebat:

M-am pricopsit cu o problema cam suparatoare.Am o sora mai mare, are 23 de ani si se casatoreste mai nou...Adica Domnisoara Perfecta l-a gasit pe Domnul Perfect.Si ma enerveaza, adica se crede sora perfecta.Nu e chiar cel mai placut lucru,de cand a murit frate-mi,am mai ramas cu ea si cu fratele meu cel mai mare, dar vad ca mama si tata tot ma evita de un timp.Adica de doua luni de zile si nu stiu de ce.Numai ea e atentia : "Melissa in fata,Melissa in spate,Melissa e bolnava" etc. Si eu : " Eiii, lasa ca trece ".Da nu trece nimic.Cat despre frate-miu. "Ian in stanga, Ian in dreapta"...Eu parca sunt putin spre invizibil, si nu stiu de ce.Nici nu vreau sa ma cert cu ei, si asa avem o relatie instabila.Dar fratii mei.Se cred mai mari.Un lucru nu prea placut,iar eu,micutul Tay e pe acolo,Adica nu ma simt neaparat inexistent, ci mic.Ce pot sa fac?

8 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Eduard,

Iti intelegem situatia si vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei problemele se rezolvă prin discuții. Vorbește cu părinții tăi, o să înțeleagă. Altceva nu am ce să îți mai spun nu știu eu ce e în familia ta, dar ca și o familie trebuie să discutați.Așa e normal.winking

| LoveYouAngel a răspuns:

Ce as putea sa iti spun? Lucrurile nu pot fii schimbate foarte usor.Stiu cum e, am si eu parte de asta.SI trec foarte usor peste, ajutandu-ma caracterul.
Nu sitm acum de ce se intampla asta. Poate nu isi dau seama de ceea ce fac, de faptul ca te ranesc, sau poate au un motiv si nu vor sa ti-l spuna. Oricum, capul sus! Sa nu bagi prea mult la suflet.Nu zic sa-i ignori, pentru ca e greu, dar...nu baga chiar atat de usor la inimioara.Si ai grija, sa nu,, cersesti" atentie.Viata e complicata si grea.Nu prea avem ce face.
Nu cred ca ti-am fost de mare ajutor, dar sper ca o vorba buna e mereu bine venita!
Capul sus si fii tare! happy

| ClaudiaStieTot a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci, nu te mai uita la Pretty Little Liars, FUNDA?

| deeaela a răspuns (pentru ClaudiaStieTot):

True!

| anonim_4396 explică (pentru ClaudiaStieTot):

What? Pretty Little Liars e o mare tampenie. Gossip Girl e cel mai bun.Nu inventez...Doar am ce face acasa.

| anonim_4396 explică (pentru ClaudiaStieTot):

Plus ca tu, domnisoara ClaudiaStieTot, astea sunt porecle doar.winking. Pe fratele meu ii cheama Alexandru ( ii spun Ian pentru ca ii place Ian Somerhalder laughing ), pe sora mea o cheama Maria ( ii spun Melissa pentru ca toti cainii ei au avut numele asta ) si eu sunt "Tay" pentru ca ascult Taylor Swift :X:X:X! Dar de fapt ma cheama Eduard ( alias Edi big grin ). Plus de astea, nu ma uit la Cretinatatea aia de pretty nu stiu cum.

| anonim_4396 explică (pentru ClaudiaStieTot):

Si-ti mai spun ceva? Sa fac misto de ei e amuzant laughing. Deci ciocu mic :-d