| allle11 a întrebat:

Buna ma numesc anda
sa incep cu inceputul, in urma cu aproape un an am avut o relatie de scurta durata 2 luni cam asa a tinut la baiatul respectiv dar intre timp eu am cunoscut un alt baiat cu care am inceput sa tot vorbesc si am ajuns mai apropiati de celalat baiat eram daspartita cand am ajuns cu actualul sa fiu impreuna de celalt baiat nu am scapat deoarece a inceput cu amenintari si tot felul dar am trecut peste si am scapat si de asta. acum sunt intr-o relatie cu al doilea baiaiat de 10 luni a fost totul bine si frumos el e mai mare ca mine cu 4 ani eu am 17 ani iar el 21. Recunosc ca inca sunt copila si el e prea matur pentru mine dar am impresia ca nu ma intelege acum am ajuns intr-un impas in care imi zice ca profit de bunatatea lui si ca nu ma schimb tot i=am spus asta ca ma voi schimba dar nu ma pot schimba dintr-odata sad am nevoie de sfaturi am ajuns sa ne certam de la orice nu il inteleg de ce e asa a zzis ca eu l-am facut sa fie asa sa ajunga asa nervos si sacaitor ..il iubesc e primul baiat din viata mea care il iubesc si nu as vrea sa il pierd niciodata. am nevoie foarte mare de sfaturi. va multumesc!

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
se zice ca dragostea face minuni in viata noastra, daca il iubesti si crezi ca e sufletul tau pereche, incearca sa te schimbi, de dragul tau/de dragul lui. poate daca ai cice acel "impas" la care ai ajuns, poate altfel ar sta problema..nu pot sa zic ca el are 21 de ani si e foarte matur..in schimb daca va iubiti, e bine sa comunicati sa sa cadeti de comun acord sa mai lasati din orgolii.e spre binele vostru
da ceva detalii despre acel "impas"
poate pe privat te poti destainui, asa ca nu ezita sa imi scrii in privat
O zi frumoasa sa aihappy

| ForFun a răspuns:

Pai el fiind mai mare poate ca vrea si altceva de la tine(nu ai specificat daca ai avut reletii intime cu el).Sau pur si simplu esti copila in ochii lui.Incearca sa gasiti ceva lucruri in comun, sa lasati unu de la altu si sa nu va mai certati.Nu e bine sa te schimbi pentru cineva daca acea persoana te iubeste, te iubeste asa cum esti.Cel putin eu asa cred nu incerca sa fi mai matura sau mai copila pentru el.Cand esti cu el fi exact asa cum esti tu.Si inca ceva ai spus ca tu il iubesti asigurate ca sentimentul este reciproc si ca nu vrea altceva de la tine.

| allle11 explică (pentru ForFun):

Am avut relatii intime nu de mult, a fot primul baiat din viata mea. pai exact asa sunt candsunt cu el sunt exact cum sunt eu. acum lucrurile au revenit la normal si-a cerut iertare si el a zis ca o sa mai lase de la el si oricum se vede. Sentimentul e reciproc ca in atatea luni se vede daca nu era. Chiar se vede ca ma iubeste.

| valy91 a răspuns:

La voi este varsta unu mai mare mai matur iar altu mai mic si mai copilaros cel matur are alta mentalitate probabil ar trebui sa vezi si tu unde gresesiti ce nu ii convine lui si sa schimbi asta in comportamentul tau nu ai cum sa te maturizezi asa deodata si sa ajungi la mentalitatea lui!