| GuitarFly a întrebat:

Bunahappy ma simt ciudat si as dori un sfatulethee hee eu am un prieten foarte bun de la gradinita(a baiat) ne intelegem foarte bine, e cel mai bun prieten al meu, ii spun orice.Ieri am fost foarte suparata (am dat apa la soarecihee hee multa vreme)si l-am sunat si si-a dat seama c-am plans asa ca m-a invitat in parc la o plimbare.Ne-am asezat pe o banca si iar mi-a venit supararea, de am plans [e cam jenanthee hee]. In fine, m-a facut sa rad si sa uit de probleme. Apoi pe neasteptate m-a sarutat love struck pe moment nu am spus nimic, mi s-a parut ciudat(nu simteam altceva pentru el decat prietenie)dupa ce l-am intrebat de ce a facut asta mi-a spus ca vroia sa ma faca sa ma simt mai bine.Desi odata i-am propus sa fim impreuna, dar mi-a spus ca nu vrea sa strice prietenia, asa ca l-am lasat in pace. Voi ce credeti? De ce a mai facut asta?hee hee

Răspuns Câştigător
| Jeanny22 a răspuns:

A trecut ceva timp de cand l-ai intrebat daca vrea sa-ti fie prieten? Probabil ca de atunci de cand l-ai intrebat, el te-a privit intr-o alta lumina! Pe parcurs poate si-a dat seama ca te place ca un iubit. L-ai luat prin surprinde atunci cand l-ai intrebat? Poate atunci a fost prea socat, ca sa-ti raspunda da.
Oricum gestul sau e atttaaattt de romantic.De ce nu ai vrea sa-i fii prietena? E baiatul perfect: ti-a fost alaturi cand ti-a fost greu, te asculta, etc.
P.S. Eu te sfatuiesc sa vorbesti din nou cu el, si poate acum va spune DA!
Jeanny22!

9 răspunsuri:
| madylove a răspuns:

Eu cred ca si'a dat seama ca te place dar nu a vrut sa spuna nimic deoarece tinea la tine mult si nu vroia ca din diferite motive sa te raneasca.

| lovem3 a răspuns:

Eu cred ca baiatul asta isi mascheaza adevaratele sentimente pentru tine prin prietenie. cred ca vrea sa fie cu tine, tine la tine in alt mod nu doar ca o simpla prietena. incearca sa discuti cu el deschis. din moment ce ti-a spus ca nu vrea sa strice pretenia este clar ca tine la tine ii este teama sa nu te piarda si ca amica daca veti fi impreuna vor aparea certuri normale de cuplu etc. sfatul meu este sa discuti sincer cu el sa iti spuna ce simte si daca crezi ca e ok sa fiti impreuna incercati cunoscu multe cupluri ca au ani buni impreuna si au fost simpli amici multi ani in spate. daca tu spui ca va spuneti orice inseamna ca puteti discuta si problema asta. mult noroc!:*

| ktina a răspuns:

Ti-a spus baiatul ca a vrut sa te faca sa uiti necazul, de ce nu vrei sa-l crezi?
si daca ti-a mai spus ca nu vrea sa strice prietenia, inseamna ca stie ce vorbeste.
si inca ceva, asteapta altadata sa-ti propuna baiatul sa fiti impreuna, se simte si el mai barbat, esti si tu mai feminina asa.
bafta!

| Kiddduu a răspuns:

Te plaSheeee``:X

| NicolaeCotet a răspuns:

Uita-te la kim posible ultimele 3 ep sunt de genul povesti tale 2 prieteni de la gradinita ala o place ea la fel si vezi acolo

| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Ce dragutss.:X:X::X

| тєqυιℓα a răspuns:

E malefic si vrea sa mearga itnro pivnita cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy
Eu cred ca prietenul tau te place.Ti-a spus ca nu vrea sa strice prietenia voastra pentru ca,el chiar daca te iubeste, stie faptul ca dupa ce termini o relatie de iubire cu prietenie, prietenia nu mai e la fel...Voi nu ati mai fii la fel de apropiati.

Si faptul ca te-a sarutat a fost si ca sa te faca sa te simti mai bine si pentru ca te place.Ar trebui ca tu sa vorbesti foarte serios cu el...

Multa bafta!:*Sa ne spui si noua cum se termina povestea...big grin

| skzstyle a răspuns:

Scuza-ma stiu ca nu are nici o legatura cu ce ai scris, dar nu stiu cum aveti voi cei mai buni prieteni de 5-10 ani, eu pe toti care i-am avut ori au plecat ei, ori eu sad