| Justmeandmysmile a întrebat:

Buna,mai demult am pus o intrebare legata de un coleg ce ma enerveaza ca face misto. Cand e lumea in preajma(nu si in particular pe mess de exemplu sau facebook sau pe strada) zice "vai ce sentimente am,vrei sa fii cu mine".Azi ma chemase o colega l-a pus ala sa-mi zica (da pe ea o bufnea rasul) : "vai A. te iubeste " ma enerveaza mi-e frica sa nu faca mai rau sa vina sa imid ea vreo floare sua sa ma pupe (doamne fereste,ca nu vreau,eu inca n-am avut un prieten, da stiu, patetic la 15 ani). Mama si doua prietene m-au sfatuit sa il ignor(chestia asta tine de mai demult) azi venise cand stateam in banca si fredona ceva gen ritm de manele si zicea de sentimente,dar ma uitam in telefon n-am zis nimic si pana la urma a plecat, deci a mers ignoratul. Daca ma enervez continua sa faca mai rau, nu mai zic daca il injur sua trag vreo una ca o intoarce.Ma enerveaza ca acum zici ca mi s-a blocat creierul mi-e frica sa nu ma placa,ma enerveaza numai asta am in cap. Mi s-a spus ca face asta pe post de circ mai ales ca o face cand e lumea prin preajma. Ce doamne sa fac,sa nu mai am fixatia asta pe creier,e nesimtit,isi bate joc (mai nou si de o colega), face chestia cu "vrei sa fii cu mine", e gras, ramane corigent (pe primul semestru oricum e la 2 materii), e manelist, eu sunt total opusul lui si daca nu se muta nu stiu cum rezist 4 ani (ca zicea ca se muta la final) (p.s a fost in clasele 7-8 cu mine in clasa, atunci facea misto de alta).Il ignor in continuare? Funda.Mii de scuze ca iar am postat dilema asta dar s-a agravat.Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Iulikutzzaa a răspuns:

Sa nu te lasi deloc intimidata sa nu vb deloc cu el si ignora-l ca o sa se plictiseasca singur si o sa te lase funda?

6 răspunsuri:
| Anonymous1995 a răspuns:

In primul rand nu inteleg ce ai tu cu persoanele supraponderale(ai zis ca era gras), eu te-as sfatui sa vorbesti cu el, intre 4 ochi si sa ii zici ca nu iti place de el, ca el face asta doar ca sa iti atraga tie atentia, si va intelege.Desigur daca nu e retardat!happy

| Justmeandmysmile explică (pentru Anonymous1995):

N-am nimic ca si eu vreo cateva kg in plus tocmai de aceea am zis asta nici pe mine nu m-a placut un baiat din cauza asta. diferenta e ca eu pana acum am dat 7kg jos el creste la sport cand s-a cantarit avea vreo 100

| Justmeandmysmile explică (pentru Anonymous1995):

Si de cate ori nu i-am spus nu deja imi pare a fi retardat

| Anonymous1995 a răspuns:

Atunci fa-ti un prieten si pune-l sa-l bata, altfel nu-mi explic cum sa scapi de elwinking daca zici ca te terorizeaza in halu asta

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

E la fel ca unu din scoala mea, doar ca ala se da la cine apuca.

| BiancaDuta a răspuns:

Ignora-l sau alta alternativa.fai cunostinta cu alta fata.zii ca e draguta si alte din astea. funda?