| anutza08 a întrebat:

Buna:* Mama iubitului meu nu prea ma place ( "sunt romanca, iar romancele sunt proaste").Ea tot timpul cu mine a avut doua fete.Acum ceva timp prietenul eu s-a logodit pe facebook cu o fata pe care dorea sa o foloseasca, la doua zile dupa ce am plecat la mare cu mama si prietena mea. Eu am aflat si nu l-am mai cautat, pana intr-o zi cand el a venit la mine in fata blocului, m-a chemat afara, eu am iesit, mi-a adus un inel gasit intamplatori prin casa ( trebuia sa imi poarte noroc), a inceput sa planga si am vorbit despre noi. Ieri am mers la ziua unei prietena, inainte sa ajung la ea am iesit de 2 ori afara cu el, nici nu m-a sarutat, a tipat la mine si imi comanda ora la care sa ajung acasa. Vremea nu era prea frumoasa asa ca am dormit la aceea fata. La ora 1 dimineata m-a sunat, eram in comferinta cu un baiat care dorea sa vorbeasca cu aceea fata. Bine inteles ca a vorbit numai el, ne-am certat si am inceput sa ne injuram din cauza asta.Mi-a dat primul mesaj la ora 12, bineinteles ca iar ne-am vorbit foarte urat iar pe la sfarsitul discutiei mi-a zis : "mama nu te mai vrea, daca mama nu te place, nici eu nu te plac". Nu i-am mai dat niciun semn pana cand m-a sunat el la ora 21 cu pretextul ca a pierdut numarul unui amic.El nu era asa poate il prostesc parinti.Este de ednie rroma. Voi ce ati face? Stam de un an impreuna, locuim pe aceeas strada, imi este cel mai bun prieten ( vorbim orice subiect ).

18 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Pai masa e o cioara cu fuste, ce voiai sa zica laughing
Eu de cand ma stiu, n-am vazut tigan destept.
Sfat cat se poate de prietenesc : lasa-l. Ce se trage din pisica, tot soareci mananca

| Sara2 a răspuns:

Pai daca ei sunt tigani nu ar trebui sa aiba nimic cu romanii sau cu alte etnii, nu suntem si noi oameni? eu nu am nimic impotriva tiganilor dar noi fata de ei facem scoala, ei majoritatea nu trec de clasa 3

| dragos9234 a răspuns:

Daca se lasa influentat el este cel prost si poti conta pe o relatie adevarata cu el.

| dragos9234 a răspuns (pentru dragos9234):

Si nu poti conta....scuze.

| jrockfreak a răspuns (pentru dragos9234):

Mai ales ca e si tigan si sunt si ei cum sunt...dar nu stiu daca e tigan educat sau un imputit din ala de pe strada, asa ca in privinta asta nu prea pot sa zic ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu daca tin la o fata poate sa imi zica si mama si tata ce vrea ba chiar ma inervez si nu mai vorbesc cu ei...parerea mea e ca el nu te iubeste nu are sentimente fata de tine

| Jenniffer a răspuns (pentru anonim_4396):

Da' ce esti tu nerv?! Numai nervii se inerveaza laughing rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jenniffer):

Vroiam sa spun ca ma supar si nu mai vorbesc cu ei tongue big grin

| Jenniffer a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu stiu laughing ziceam de "i" pentru ca, corect este "enervez". "Inervarea" este actiunea nervilor rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jenniffer):

Dar se intelege ce am vrut sa zic tongue

| papusica987 a răspuns:

Cum poate o fata normala sa stea cu un tigannnn, cioara imputitastraight face?!?
cauta`ti altu, te rooog!

| KaterinkaBoy a răspuns:

Doar gaeste-ti pe altul.Pentru binele tau atat sufletesc cat si fizic.E mai usor decat crezi sa-l lasi in urma.

| jrockfreak a răspuns:

Evident da dovada de caracter slab daca asculta de mama lui. Dar poate asta e un pretext ca sa scape de tine sau poate nu mai e sigur pe sentimentele lui si a vrut sa vada ce se intampla thinking Eu zic sa discuti cu el, sa clarificati situatia dar gandeste-te bine inainte daca chiar merita sa o ai pe cap pe mama lui. Se pare ca ati fost foarte buni prieteni, daca e baiat destept si daca intr-adevar tine la tine atunci ar tine cont de asta. Daca te-ar iubi cu adevarat atunci ar trebui sa fie in stare sa fuga cu tine in lume...dar poate si faptul ca sentimentele se tot schimba cand esti tanar si nu esti sigur pe ele (nu ca as fi eu batranawinking ). In fine... sper ca te-am ajutat si sa iti dai seama singura de ceea ce trebuie sa faciwinking

| BMW200 a răspuns:

In primul rand romancele/romanii nu sunt prosti in al doilea rand dal drecu gasesti baieti pe toate strazile

| MaddieXwi a răspuns:

Daca te iubeste, nu asculta de nimeni. Restul sunt doar scuze happy

| deutzanico a răspuns:

Pana la urma tu vei fi impreuna cu el nu mama lui. Dar cu soacra e mai greu sa te pui. Poate mama lui vrea sa il marite cu cineva tot de aceeasi etnie, sau poate i-ai lasat o impresie proasta cumva. Daca vrei sa fi cu el, iar el tine si la dorintele parintilor atunci trebuie sa te pui bine cu ei. Si da, stiu ca nu e chiar corect sa fi tu cea care face vreun efort ca relatia sa mearga, dar na femeile de obicei isi calca pe orgoliu. Sau puteti fi in continuare doar prieteni, adica dupa cum l-ai descris cred ca o sa mai aibe atacuri de gelozie si o sa vrea sa iti controleze viata. Nu o sa ai viata buna cu el.

| Mentosanee a răspuns:

Lasa sa se duca cu masa cu tot, e dus baiatul, daca acum se poarta asa cu tine peste ceva timp o sa te ia si la bataie, fii destepta si evital cat poti (nu ca as fi rasista dar ai mare grija cu romi -uni sunt foarte violenti, iar daca deja a inceput... e grav ).

| AliceR a răspuns:

Caută'ţi alutl...Nu merităhappy