| Raresilk a întrebat:

Buna!
Mi-am calcat mult pe orgoliu, trimitandu-i fostului un mesaj in care i-am spus ca m-am schimbat, ca imi recunosc greselile, si ca as vrea sa mai incercam. Ma macinase mult gandul ca poate mai are sentimente si ar fi pacat sa nu incerc o ultima sansa.
S-a purtat ca si cu ultima fraiera, facand misto de mine.
Macar m-am lamurit de faptul ca nu mai am la ce ma intoarce.
E corect sa faci misto de o persoana care isi cere iertare cu sinceritate?
Cum pot deveni si eu indiferenta, fara sa imi pese de sentimentele altora? Intreb asta ca altii m-au calcat in picioare fara sa le pese, si m-am saturat sa fiu eu aia luata de fraiera.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E clar ca omul e gunoi uman nu stiu ce i dai importanta uita-l, acuma cu sentimentele le poti ascunde,preface dar nu poti renunta la a avea asa ceva mai ales ca fetele sunt mai empatice ca baieti desi toata viata vei plange din chesti minore si te vei ingrijora de chesti marunte,devino mai nepasatoare,indiferenta,nu te implica in relatie,nu mai crede orice aiureala, devino mai rationala, nu deveni dependenta de cineva emotional, fi mai rece, multa bafta

| neutrino a răspuns:

Poate ca de data aceasta vei avea noroc si el se va intoarce sa mai incerce inca o data...Nu uita sa-l ajuti si tu putin si in acest fel incercarea trebuie sa dea roade.

| Mayar a răspuns:

Deci...depinde! Daca tu te-ai purtat urat cu el, acum normal ca te 'rasplateste' prin acea bataie de joc. Tu stii ce a fost in relatia voastra. Daca tu ai fost de vina pentru ca v-ati despartit, e normal sa faca asa. Daca nu tu ai fost de vina pentru despartire, e foarte aiurea si deplasat.
In orice caz, sunt sigura ca amandoi ati facut greseli la un moment dat - invata din experienta ta si nu ma irepeta greselile, judeca mai bine un om, nu te pripi.
Nu ai cum sa devi indiferenta! Pui la suflet, te deranjeaza, apoi inveti si judeci, analizezi ce e bine si ce nu, si aplici mai departe in viata. Numai daca ai fi vreo sociopata ai putea fi indiferenta cum vrei tu sa fi. Indiferenta vine in timp. Si pe el il doare mult, de aceea te.a calcat in picioare. De era indiferent, ei bine, era indiferent! Iti dadeai seama ca e indiferent. Din moment ce nu a fost, si el a fost afectat de ceea ce a fost intre voi, insa tu iti alegi partenerul, nu aleg altii in locul tau, foloseste.ti creierul.

| peperonies a răspuns:

Depinde de contextul in care te-a lasat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"E corect sa faci misto de o persoana care isi cere iertare cu sinceritate?" desigur ca nu dar nu trebuie sa ai pretentii la ratati. ma face totusi sa ma intreb ce ai vazut la unu de genul cu ceva timp in urma cand erati impreuna. cineva nu devine nesimtit de genul peste noapte, este de mult.

cat despre ultima parte, nu e ceva care cineva te invata. in timp te inveti singura sa numai pui la suflet toate prostiile astea.

| Armenianeek a răspuns:

N-ai facut bine, parerea mea.
Acum depinde din ce cauza s-a despartit de tine. Tu poti sa vii cu cele mai sincere scuze. dragoste cu sila nu se poate. happy Fapta-i consumata oricum deci n-ai ce face decat sa astepti, nu-i ultimul care lasa o fata si nici tu ultima care sufara.