| Puffy729 a întrebat:

Mie imi place de 1 prieten care e cu 1 an mai mare si e foarte complicat pentru ca nu suntem asa buni prieteni numa cat ne vedem la scoala si vorbim pe Mess iar el nu are mesaje, si de multe ori intra pe Mess de pe telefon, si asa nu vede daca cineva ii scrie iar Messengerul e singura modalitate prin care mai putem vorbi (in afara de atunci cand suntem la scoala) iar daca ii spun ca il plac va crede ca sunt o nebuna. Ma ajutati va rog? Ca habar nu am ce sa fac it wasn't me

11 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Sincer si eu am aceeasi dilema, daca ii spun ca o iubesc ce o sa creada? din ultima mea experienta cand i-am zis ca o iubesc a spus ca nu mai vorbeste cu mine big grin poate si pentru ca m-am dus peste ea acasa (in curte), a mai zis ca ea mi-a dat de inteles ca nu vrea sa fim impreuna - eram prieteni/colegi inainte;
daca ii spui direct sunt 2 posibilitati sa accepte sau nu si te cam scuteste de alte ganduri; o sa apara un moment cand o sa ai posibilitatea sa-i spui chestia e sa actionezi intr-un fel!
un exemplu, am visat-o pe o colega (m-am gandit la ea ca la o posibila iubita) cu care nu cred ca am vorbit iar a doua zi la un curs striga dupa un pix, i-am aruncat eu unul si a fost un schimb de zambete si cuvinte acolo, poate a treia zi s-a aseza pe randul din fata mea iar la un moment dat a ramas in urma s-a intors si m-a intrebat, acum suntem in acelasi grup pentru un proiect, alt ex:alta fata (posibila iubita in mintea mea) cu care tot asa nu cred ca am vorbit prea mult, am inceput sa vb cu ea pe mess, apoi sa petrecem mai mult timp la facultate impreuna si sa discutam

| HendrixKafkaLOVE a răspuns:

11 ani?! Bună, Puffy! La 11 ani, eu mă mai jucam încă cu păpușile în nisip! Nu ești nebună dacă spui ce simți, ești nebună dacă NU o faci! Ești nebună, dacă nu „consumi" ce simți pentru el! Organizează o ieșire cu colegii în parc și cheamă-l și pe el: mergi în pauză la el și îi zici: Știi eu mă simt bine cu tine. Ai vrea să vii să ne plimbăm în parc cu colegii mei? Și gata, dacă spune Nu sau ți se pare că se poartă ca și cum: e prea bun pentru tine, este un prost și zi merci că nu a fost mai mult!
Îți doresc noroc, să fii iubită și... puțină maturitate! Peace

| Dubaster a răspuns:

Sincer vroiam sa-ti las un raspuns, mare noroc ai ca nu mi-a acceptat TPU cuvintele frumoase pentru o fata asa matura, sunt sigur ca ti-ar fi placut si te-ar fi ajutat mult (sper ca acum e ok TPU)!

| Robert23 a răspuns:

Mi se pare o varsta cam frageda pentru un priteten. oricum faci ce vrei. eu am avut prima prietena la 13 ani :d si era mai mare ca mine cu un an laughing

| punctul a răspuns:

Spune-i la scoala daca vrea sa iesiti la un suc, alta sansa n-ai. Crede-ma am patit asa ceva, am terminat si scoala si.tot prieteni am ramas.

| Puffy729 explică (pentru punctul):

Ar fi o ide buna dar eu nu prea pot "sa ies" pentru ca am doar 11 ani oh go on

| Ann990 a răspuns:

Buna si mie mi se intampla acelasi lucru ma rog s-a intamplat dar I am spus tipului ca il plac subliniez ca imi era frica sa ii spun de team despre ce o sa creada despre mine. Poti sa ii spui ca il placi nu ai nimic de pierdut si nu are de ce sa te creada nebuna.

| Puffy729 explică (pentru Ann990):

Dar tu cand i-ai spus el cum a reactionat?

| Ann990 a răspuns (pentru Puffy729):

Pai a zis ca o sa am o sansa cu el mai incolo, dar acum suntem prieteni!tongue

| Puffy729 explică (pentru Ann990):

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Ok! Mersi! happy

| Myapufo a răspuns:

Pai asculta-ma ce coincidenta imi imi placea de un baiat care era mai mare ca mine cu un an,dar nu am considerat asta un obstacol,a iubii pe cineva la tine nu cred ca este cazul,dar a placea pe cineva nu este o nebunie,adica este dar intr-un sens dulke si frumos, deci sa revenim la subiect am vorbit cu el toate persoanele erau geloase nu stiam macar ca exista inainte prin scoala si in plus el nici nu avea net, nici credit pe tlf...dar eu ma bagam in seama cu el si am ajuns sa il iubesc am avut o relatie de 5 luni si a mers incerca sa comunici cu l din suflet, sincer si modest.Tu trebuie sa stii cum sa procedezi pentru ca el la mine era primul meu prieten si eram lipsita de experienta cred in tine si vei reusii cu rabdare si calm eu am asteptat un an de zile, dar asta nu insemna ca nu am puut sau tu nu poti sa ii furi un pupic sau sarut sau sa vb k el BAFTA si SUCCES!:*