| Bianca_3321 a întrebat:

Mie imi place de un baiat si vreau sa ii spun ca imi place de el. Dar nu vreau sa ii spun in fata dor cu cateva ondicii c imi plece de el. Ce indicii sa fie? Imi dati idei?

8 răspunsuri:
| MuffinBlueberry a răspuns:

Buna! Ar fi bine sa zambesti cand te uiti la el.Dar un zambet simplu. Poti vorbi cu el p mess. Daca nu ai id-ul n-ar fi bine sa il ceri asa direct.Procura-l de le prieteni sau creeazati un oracol in care sa fie si intrebarea asta. Poti sa-i ceri pareri si mamei tale.

| onlykrina19 a răspuns:

Daca nu ai curaj sa ii spui in fata incearca sa ii dat de inteles ca te place sau daca vrei sa te placa si mai mult gasiti lucruri in comun asta merge mereu sper sa mearga:X

| cristi202 a răspuns:

Trage-i citeva priviri galese de mama focului, si o sa fie topit dupa tine!happy
O privire, un gest, o mica atingere, un cuvint clad, o mina de ajutor oferita cind are nevoie, toate astea facute cu o inima deschisa, il vor ajuta sa inteleaga ca nu iti este indiferent. Totul e ca un joc - joaca-l, chiar daca poate nu ai experienta necesara, dar vei reusi sa inveti sa joci.

| AndreiPopovici a răspuns:

Salut, ne ****? ( indiciu )

| alexmarian08 a răspuns:

Suni la usa si ii lasi un plic unde sa scrie 'vino sa afli cine sunt si c vreau ' si ii pui tot asa bine alt fel de mesaje in plic pana la tine

| FesCuDungi a răspuns:

Pai cel mai frumos ar fi sa vina el la tine si sa-ti zica tie ca simte la fel! dar, dat fiind faptul ca nu stiu situatia, asa ca ajutor pentru tine... petreceti ceva timp impreuna si dai de inteles ca simti ceva pentru el!

| yonutz888 a răspuns:

Crede-ma ca e CRUCIAL sa ii zambesti cand il vezi(un zambet tandru)dar sa fii sigura ca te-a vazut...nu flirta cu alti baieti cand esti in preajma lui ca s-ar putea sa creada despre tine ca esti "stii tu cum" si acorda-i atentie (dar nu prea multa) si iti garantez ca daca ii place de tine va face el primul pas

| mumulici a răspuns:

Trimitei un mesaj anonim sau asteapta pana cand te va baga in seama