| monikutza a întrebat:

Buna na numesc Monica, sotul meu cate o data e foarte tandru cu mine dar cate o data imi da senzatia ca nu ma iubeste deloc si nu stiu de ce e asa, de ce trece de la o stare la alta va rog sa ma ajutati ca sa il fac sa fie mereu iubaret va multumesc

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Daca este tandru, mai mult ca sigur ca asa este firea lui. Este genul de barbat care se poarta astfel cu femeile. Insa trebuie sa tii cont ca intr-un cuplu, barbatul isi manifesta si latura sa masculina. Romantismul ne apartine mai mult noua, femeilor. Ei vin cu aportul absolut necesar, de ratiune. Te iubeste, stai linistita, tandretea de care vorbesti spune totul. Numai ca sunt barbati care prefera in general sa o dovedeasca prin fapte. Priveste-l in sinea ta ca pe o fiinta egala tie si respecta-l cu aceeasi intensitate cu care te respecti pe tine. Iar pe tine, desigur, trebuie sa te respecti. Daca il iubesti la fel de mult, in mod sigur ti se pare cea mai pretioasa fiinta. Da-i de inteles aceasta destul de des. In mod sigur nu ai ce pierde. Dragostea invinge intotdeauna. Va doresc o casnicie minunata!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea trece prin stomac.mancare buna si la timp.curatenie si ordine in casa.si tu aranjata de cate ori te vede. adica poti fi si in pijamale dar nu nespalata si zburlita sa se sperie de tine, sau cand vine acasa, sai vina sa fuga. dacai place cate un pahar cand vine acasa, ai grija si iai cate o bere sau o tarie mica, sau ceva dulce daca este adeptul.si sa nu-i dai motive de gelozie. daca el e langa tine cand te iubeste, ar trebui sa mai iei si tu initiativa findca, vrea sa vada si de la tine oarece interes pentru persoana lui. discutati problemele de la serviciu si sfatuitiva reciproc.intreaba-l de ce e suparat sau stresat, si incurajeazal.este importanta comunicarea.

| adelfinul a răspuns:

Este ceva normal. Are si el problemele lui, nu poate sa fie mereu intr-o stare de melancolie. Cand afirmi insa ca ai senzatia ca nu te mai iubeste deloc, la ce te referi? Te jigneste, se poarta urat cu tine? Pentru ca in cazul acesta, lucrurile se schimba! Oricum, relatia intr-un cuplu depinde de amandoi si in acest caz ai si tu un mare rol. Descopera ce-i place lui si fa-l sa fie dependent de tine. N-ai auzit de zicala "te tine femeia sub papauc"? In fine, fii mai rabdatoare si mai intelegatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca important e sa-i dai ce-i trebuie atunci cind trebuie.Problema se pune ca nu-i numai vorba de dragoste in momentul in care te casatoresti.Ai si unele indatoriri care trebuiesc respectate.Par exemple, degeaba faci dragoste si n-ai mincare pregatita pentru ca in mod sigur are s-o caute dupa, hamesit.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti analizezi comportamentul, fata de sotul tau poate undeva fara sa vrei gresesti.Trebuie sa faci efort sa-l intelegi mai mult, totul pentru liniste caminului vostru.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poate fi mereu perfectiune, ca nu i-ati mai vedea valoarea. Fiecare om are si zile mai bune si zile mai proaste, cand e obosit, nervos. Sincer, sincer, tu esti intotdeauna vesela, iubitoare, tandra, zambitoare, calma si cu casa luna si mancare proaspata si buna? Ca eu nu reusesc decat uneori.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Vrei imposibilul! Si noi barbatii avem fluctuatii ale libidoului, care depind si ele de variatiile bioritmului individual - emotional, fizic si intelectual!
Barbatul e mult mai vulnerabil decat tine! Tu nu trebuie sa "dovedesti+prestezi" fizic = erectie + mentinere! (gandeste-te foarte bine la asta!)
Poate are si omul zile mai grele la serviciu, il zoreste seful cu vreun dead line, etc, si tu...
Cand ai chef de dragoste, pregateste-i o mancare preferata pe care nu i-ai facut-o de mult, ia un vin rosu bun, (sau sampanie!) desertul lui preferat, si cand vine, te orientezi, ori dus, ori cada plina si aromata, apoi ii faci un masaj, ca sa il relaxezi si pregatesti, si apoi, fii sigura ca va fi bine! (daca stii si tu ce mai ai de facut!)

SuccessE!

| psihox a răspuns:

Apropo, cata iubire si sex ati facut in timpul prieteniei? Mai aveti energie? Poate sotul dvs. are energie atunci cand o simte pentru iubire. Ca sa ai energie non-stop se vand sucuri energizante la magazine si atunci sa vad perechile cum vor reactiona pana la casatorie si dupa casatorie pana la moarte.