| ExXify50 a întrebat:

Nici nu stiu cu ce sa incep..Am cunoscut o fata si mi-a placut si inca imi place la nebunie, dar adevarul e ca nu stiu ce sa mai cred despre ea acum.Am fost practic oficial 2 zile laughing (mult, stiulaughing ) si dupa mi-a zis ca ar trebui s-o terminam.Am intrebat-o daca ma place si a zis da,dar nu stiu care a fost problema. Dupa ce mi-a zis asta a mai spus sa ramane prieteni si fiindca deja simteam ceva pentru ea,am acceptat fiindca m-ar fi durut rau sa nu mai fie in preajma mea,dar faza e ca nu stiu cat de prieteni era, noi inca ne sarutam laughing. Acum cateva zile am vazut ca si-a pus pe fb ca in relatie si ce m-a deranjat rau de tot a fost ca mie mi-a zis ca ea nu vrea relatii(in general, nu numai cu mine).Ce naiba as mai putea sa cred? Mi-a dat batai de cap gandurile astea.Voi ce credeti? Ofer si funda :p.

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Cred ca ea era confuza.Nu vrea relatii dar nici singura nu dorea sa fie si te-a gasit pe tine, cel cu care putea sa isi satisfaca mofturile in functie de toanele ei:azi nu vrea prieten deci esti amicl ei, maine vrea iubit deci ai tinut loc de iubit.Probabil nici nu erai ceea ce ea si-a dorit(nu ca ai avea ceva rau)ci doar isi dorea ea alt ceva pe care acum, se pare ca la gasit.

Nu cred ca a facut-o din rautate dar a reusit sa te debusoleze si sa te indragostesti de ea.Cel mai bine este sa o uiti si sa iti faci alta prietena, mai hotarata.Stiu ca iti va fi greu si ca iti doresti macar o amicitie cu ea, dar pana cand ea nu isi pune ordine in ganduri si sentimente, tu te agati de un"cui fierbinte" si nu iti face decat rau, iluzii false, sperantedesarte si dorinte irealizabile.Succes.

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Fi indiferent, nu trebuie sa o bagi tu mereu in seama, ele trebuie sa vina la tine nu tu le ele.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Eu cred ca asa le zice la toti, ca sa stranga cat mai multi.

| dorin1990 a răspuns:

Ofera-i un impuls si atat vezi cum reationeaza

| stefano200 a răspuns:

Fata vrea sa se bage in seama.Nu-i arata ca esti mort dupa ea c-apoi face din tine un picki.Doar nu vrei sa fii un catelus! Fii mai degraba un rotweiler

| Vanea_Florin_1971 a răspuns:

Dude am so ei niste colegi care au aceeasi poveste de dragoste ca a ta LOL laughing))

| Darius677 a răspuns:

Sunt în aceeași situație chiar acum straight face
Am fost împreuna 2 săptămâni și după mi-a zis ca nu este "chimie" dar eu încă țin la ea și chiar foarte mult. De vreo o săptămâna și ceva suntem prieteni la modul "cei mai buni prieteni" și ca o sa rămânem asa.

Eu zic sa nu ii mai acorzi asa multa atenție, adică o lași pe ea sa te bage pe tine în seama pe tine, la scoală, pe afara, pe Facebook, etc. Nu uita sa fii și foarte "draguț" și sa te comporți normal, știu ca va fi un pic greu.winking
Merita încercat. Mult succes!winking