| lacramioaraa133 a întrebat:

Buna! Nu e neaparat o intrebare, vreau sa ma descarc sa vad daca mai sunt persoane in situatia mea! Bun deci am 19 ani sunt la facultate si lucrez part-time dar stau cu parintii mei, nu imi permit sa stau singura! De cand ma stiu tata era si inca este un om pus pe scandaluri din nimic, pur si simplu daca scoti un sunet ce nu ii convine, e gata pe scandal si scandal agresiv de multe ori fizic, simt ca m-a traumatizat, simt ca mi-a distrus viata pe partea emotionala sunt foarte sensibila, ma sperii de orice zgomot. Sa zic ce am patit, acum o zi, bun el pusese un obiect undeva pe masa iar eu l-am mutat l-am pus in dulap, iar cand l-a cautat si nu l-a vazut la locul lui a inceput efectiv sa zbiere sa faca scandal, am iesit din camera si i-am zis ca eu l-am luat si l-am strans, in momentul ala a pus mana pe cutit si l-a aruncat spre mine, m-a lovit in spate, mama m-a bandajat! Mama mea e bolnava, sta la pat! M-a durut si ma doare ingrozitor si face chestiile astea doar cu familia cu noi, cu restul, cu strainii se comporta frumos! Mereu am fost batuta pe motive banale, nu pot sa inteleg zici ca are probleme mintale, face scandaluri din lucruri banale! Nu stiu ce sa fac am fost la psiholog dar o data ce ajung acasa, revin cum eram.

Răspuns Câştigător
| 1onur a răspuns:

Ăsta este SATANA daca ți-a loat mașină și îți spune așa sa fi sigur că nu este tatăl tău și SATANA.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu te muti la caminul facultatii?
Daca pui mana sa inveti pe rupte vei primi bursa de studii, camin gratuit si masa gratuita, deci poti avea toate benefiicle daca iti dai silintasa inveti foarte bine.
Daca nu inveti bine, atunci poate-i mai bine sa-ti iei de munca si sa te muti singura cu chirie.

| Madaxo97 a răspuns:

Logic ca are probleme mintale dacă a făcut ce a făcut. Trebuia in secunda 2 sa mergi la politie direct, aveai si dovadă lovitura, si martor pe mama ta. Scapă din acel mediu toxic ca te va trage in jos in viață, deja te-a traumatizat destul.
Ai noroc ca nu te-a omorât. Strânge niște bani și mută-te cu chirie într-o garsonieră, ia-o si pe mama ta cu tine dacă poți, să vedem rămas singur la cine mai țipă.

| lacramioaraa133 explică (pentru Madaxo97):

Am vrut de multe ori sa plec sa stau la bunica, sau ceva de genul nu ma lasa ma aduce acasa batuta! Eu vreau sa imi termin faculatea daca plec nu voi mai avea bani, avem 2 magazine in sat, el e viceprimar in comuna, mama a ramas la pat invalida din cauza unui accident de masina a lucrat 16 ani in spital, ea are 2 pensii si are casa ei de la parintii ei fiind si singurul copil, am plecat si acolo de cateva ori si a venit dupa noi, mi-a cumparat masina la 18 ani si mi-a zis ca oricum masina asta imi va aduce moartea si radea! M am dus la psiholog de cate ori dar e in zadar ca tot acasa vin, am avut un iubit era sa il omoare in bataie! Eu nu am voie sa fac nimic lucrez part-time de frica lui ca mi-a zis ca nu imi mai da bani de facultate, taxa etc, eu sunt la UMF Iasi AMG, si fara banii lui nu pot face facultatea, nu am frati sunt singura, singura si traumatizata! Nu pot sta cu chirie nu ma lasa fac naveta zilnic cu masina persoanala de la mine la Iasi acum mai am putin si i au vacanta toata vara trebuue sa muncesc, si doar atat nu am voie nicaieri

| Madaxo97 a răspuns (pentru lacramioaraa133):

Dar ai 19 ani, poți să faci ce vrei, ești majorâ, nu mai ești sub tutela lui, nu înțelegi? Strânge bani vara asta si mergi si stai cu chirie după vacanță, nu trebuie sa stie el unde, nu ii spui adresa, dacă vine după tine si te ia cu forța suni la politie, nu are dreptul să mai facă ce vrea cu tine, sa iți dea voie sau nu undeva, tu decizi de acum, ești majora si poți face ce vrei.
E aiurea ca mai ai de așteptat până termini facultatea 2 ani bănuiesc sau 3, e cumplit sa mai stai atâția ani lângă asemenea om, termini facultatea terorizata psihic, dar nici sa renunți la facultate nu e bine din cauza lui, dacă zici ca el îți dă bani.

| Madaxo97 a răspuns (pentru lacramioaraa133):

Mergeți la casa mamei tale si locuiți acolo, cereți ordin de protecție împotriva lui, nu are cum sa va ia cu forța, doar nu va ia pe sus și va aduce acasă. E chiar diavolul in persoana omul asta. Demască-l în sat, peste tot, spune tuturor ca e un nenorocit violent ca nu e ceea ce pare a fi, spune tuturor ca e un monstru, adună dovezi când va mai bate sau tipă la voi, si apoi mergi la politie si o sa te creadă atunci

| AliGab a răspuns:

Depusa plangere la politie pentru violenta domestica si poate fi chiar evacuat din casadaca nu se potoleste, iar tu incearca sa obtii ordin de restrictie

| 1onur a răspuns:

Niciun om sănătos în toate mințile nu ar aruncă cu cuțitul după nimeni dar minte după copilul sau el are probleme serioase de sănătatea daca a ajuns să arunce cu cuțitul după tine Doamne Dumnezeule ferește. Cel mai bine muncește cinstit și mută te cu mama ta nu o lăsa pe mâinile lui cine știe femeia aia câte ia suportat de a ajuns la pat cu un așa psihopat care are cu cuțitul după tine ia-o pe mama ta urgent cu tine și mutați vă de acolo

| lacramioaraa133 explică (pentru 1onur):

Mama a ramas invalida din cauza unui accident de masina! De asta sta la pat nu poate merge doar cu scaunul de ici colo! Nu suntem amarate sa nu putem pleca mama are casa ei pe numele ei dar daca plecam vine dupa noi, Eu lucrez part time de frica lui imi zice ca altfel nu primesc bani de taxa la facultate, Avem 2 magazine in sat iar el e Viceprimar de aia zic cu altii se comporta frumos iar pe noi ne bate ne traumatizeaza, am sunat la politie dar politia e din comuna fix langa primarie le-a zis ca mint eu si acasa m-a luat la bataie! Mi a cumpart masina la 18 ani si cand mi-a dat o mi-a zis asa:,, am eu o presimtire ca masina asta o sa iti aduca moartea si radea" de aia zic ca eu nu pot pleca nu am suficienti bani iar el are o limita pe care mi o da!

| 1onur a răspuns (pentru lacramioaraa133):

Ăsta este SATANA daca ți-a loat mașină și îți spune așa sa fi sigur că nu este tatăl tău și SATANA.

| 1onur a răspuns:

Posibil sa fie și sociopat se preface că este un om normal in societate cu oamenii și în familia lui sa fie de fapt un psihopat ăștia au puterea asta și rahatul ăsta talentul ăsta ascuns să se comporte absolut normal sa nu ai habar de nimic da de fapt in ei zace ceva greu de definit este peste limitele mele să-l înțeleg cu a putut face asta sa arunce cu cuțitul în tine și faptul că este agresiv cu voi nu-i normal și nici sănătos ai mare mare rau grijă de tot la el sincer îți spune mă sperie astfel de "oamenii"

| 1onur a răspuns:

Vezi că ăștia sânt și manipulatori știe cum sate ia mai ales find părintele tău cam știe totul ai mare mare grijă de tine și de mama ta Dumnezeu să fie cu tine și cu ai și stai lângă mama ta sa nu-i dai pastile ceva femeia este la pat nu știe sărac ce face el ai mare grija la el nul scăpa din privire și ochii fi atentă la el