| anonim_4396 a întrebat:

Buna, nu stiu cum as putea sa-mi fac o relatie de lunga durata, nu stiu cum as putea sa-mi gasesc o iubita, am avut o relatie de aproape 5 ani de zile, iar dupa ce aceasta relatie s-a terminat, am avut doar relatii pasagere, nimic serios. Habar nu am cum sa-mi fac o relatie... parca tot ce caut eu, nu gasesc, ma simt foarte abatut.

Am 26 de ani, a trecut mai bine de 1 an de zile de la ultima relatie stabila si nu am avut decat aventuri, nimic serios, m-am saturat, vreau sa simt iar ca iubesc, vreau sa am iar fluturasii aia in burtica, sa ma alint ca un copil, sa primesc si sa ofer afectiune, sa-mi pese de persoana respectiva, sa-i fiu prieten, iubit, confident, sa-i fiu loial, tandru si iubitor, imi lipsesc foarte multe lucruri. Cum as putea sa-mi intemeiez o relatie de lunga durata? Unde as putea sa gasesc o fata pe gustul meu?

15 răspunsuri:
| Anonima3127 a răspuns:

Cu rabdare, vei ajunge sa cunosti persoana potrivita pentru tine, care te ca invata sa iubesti din nou. Chiar daca nu te mai gandesti la fosta, trebuie sa lasi ranile din trecut sa se vindece complet, pentru a lasa loc ca ceva bun si frumos sa se intample in viata ta.

| Sofer a răspuns:

Cunoscând diverse fete afara? Sau online dar foarte greu sa găsești.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Am 19 ani și sunt fată. Și eu trec printr-o situație realtiv similară. Sunt îndurerată. relația cu iubitul meu nu mai funcționeaza. sincer ma simt abuzată psihic. Mă simt singura, Este rau și orgolios cu mine. Mi-am pus toata încrederea în el, am renunțat la țoți prietenii mei pentru el. după să nu-i mai pese de mine. Zilele trecute m-a înjurat și nici măcar nu mai recunoaște. Familia lui nu mă prea place, respectiv mama lui. Am obosit. Am făcut atâtea pentru el și degeaba. Cei doi ani au fost doar o pierdere de timp.
Daca dorești putem vorbi mai mult, fiindcă te înțeleg. :’)

| kaTTsu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am lasat mesaj

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic să îi dai papuci, nu merită să continui o relație toxică.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Uneori și eu mă gândesc la asta.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic să numai stai pe gânduri, ori schimbați ceva, ori adio, pentru că la cum merg lucrurile dacă continuă așa nu vei avea o viață bună și te vei distruge psihic.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Da, intr-adevar asa este... Mereu zic ca mai trebuie putin sa mai analizez sitatia, de aia raman pe ganduri.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Neah, eu zic să vorbești deschis cu el, ori schimbăm ceva, ori ba, nu poți accepta să fii abuzată psihic.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Da... Am să încerc să mai vorbesc cu el. Mulțumesc pentru sfaturi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu erati compatibili.vezi ce tip de personalitate ai, ce tip de personalitate are persoana de langa tine apoi poti hotari daca merita sau nu.

| sever11 a răspuns:

Salut!
Parerea mea ar fi sa incepi sa o uiti pe fosta nu doar numele si obiceiurile care le avea tot ce tine de amintirea ta cu ea,
Petrecand atat timp cu o persoana te obisnuiesti cu ea si cu limsurile si plusurile ei, de aceea trebuie sa uiti si sa nu incerci sa schimbi pe cineva care sa fie ca ea.
Cu alte cuvinte cauta sa cunosti pe cineva de la zero ca sa gasesti acele lipsuri si plusuri de care sa te indragostesti din nou sa simti fluturi in stomac,

| kaTTsu a răspuns (pentru sever11):

Ce treaba are fosta? Eu doar am relatat ca de atunci practic imi este imposibil sa ma mai indragostesc... am incercat. Nu ma mai gandesc la fosta de luni bune, am trecut peste. Am relatat asta in intrebare ca sa se inteleaga, candva am iubit, acum parca nu mai stiu cum sa iubesc.

| sever11 a răspuns (pentru kaTTsu):

Uite un link care se iti explice mai detaliat ce am vreau eu sa-ti trasmit cu parearea mea
https://www.lapunkt.ro/......ra-toxica/

| Ioana190698 a răspuns:

Nu știu dacă răspunsul meu te va ajuta cu ceva eu am am avut la fel probleme și o prietenă de-a mea mi-a recomandat o tămăduitoare pentru niște rugăciuni talismane habar n-am nu știu să zic da totusi au avut efecte dacă în caz vrei mai multe detalii poți să-mi dai mesaj