| denisadnns a întrebat:

Buna, nu stiu cum sa încep și ce sa spun e o poveste foarte lunga, pe scurt am fost cu un băiat doi ani am rămas insarcinata iar el s-a despărțit de mine eu mereu am zis ca din cauza familiei lui pentru ca ei nu m au vrut niciodata vorbeau urat despre mine și familia mea mereu și întodeauna când ei se luau și se certau cu mine el nu spunea nimic pana intr o zi când am vrut sa mă omor am vrut sa-mi iau viața și sa mor nu mai puteam sa suport atâtea nici nu puteam sa l las sa mă despart de el îl iubeam și îl iubesc dar am vrut sa nu mai exist, după toată harababura asta am decis ca ar fi bine sa nu mai stam cu ei și sa mergem in România iar de acolo a început totul timp de doua săptămâni nu mă baga in seama statea la munca de la 7 la 4 și când venea statea la jocuri normal ca era și obosit dar nu mă mai baga in seama absolut deloc, după care am vrut doar sa merg la mama sa o văd și el a doua zi mi-a trimis un mesaj și mi-a zis sa ne despartim ca nu mai merge eu am sunat o pe mama lui dumnea ei mi-a zis ca nu l mai lasă cu mine nici dacă as avea 10 copii iar eu am început sa o înjur mi-a spus ca o sa fac un drac și atat de multe atâta de multe mi-a spus căci mi-a rămas in minte tot, el a plecat a doua zi înapoi in străinătate la frati lui și ei toti i au pus in cap foarte multe lucuri, a venit in România după trei luni timp in care eu singura am stat și am suferit am început sa am probleme cu inima și sa am anemie el nu știe nimic nici măcar nu i-a pasat l-am căutat doar eu și el pe mine deloc nu a întrebat nici de copil de absolut nimic i am scrie ca îmi trebuie analize de la el pentru ca eu am grupa rh negativ și grupa mea nu se potrivește cu a copilului nu a vrut sa facă nici i analiza atunci am încetat sa i mai scriu cand am văzut ca nu i pasa de atunci a trecut timpul și a stat fără mine 6 luni timp in care eu ma rugam la Dumnezeu sa ne împăcăm sa fim ca înainte i-am scris din nou cand am realizat ca copilul meu o sa creasca fără un părinte am văzut ca este important ca cineva sa fie lângă tine cand îți este greu si in momentele cele mai grele m-am gândit ca o sa vina vremea cand o sa nasc iar el nu o sa fie lângă mine si lângă bebelus i-am scris sa ne împăcăm mi-a zis ca nu vrea l am întrebat de ce el mi-a spus ca de când am vrut sa mor nu ma mai iubește si nu mai vrea sa fie cu mine sa l las in pace, eu nu mai pot ma simt ultima persona din lume ce sa fac nu ma vrea am încercat de atâtea ori sa vorbesc cu el sa-i spun cât de mult îl iubesc nu ma vrea nici pe mine nici pe copil

3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Cati ani ai?
Ai facut vreo scoala, ai vreo pregatire?
Care e situatia ta acum? Lucrezi, locuiesti singura sau stai la parinti?

| Miruna333 a răspuns:

De ce ai trage de un om daca el nu te vrea?
De ce ai pastrat sarcina din moment ce el nu vrea sa fie tata?
Vei fi mama singura si ai ales si gresit familia in care sa nasti copilul...
Imaturitate, obsesie de partener, e grava asta.
Ce conteaza daca tu il iubesti daca el nu te vrea? Conteaza ce simte el in primul rand si el nu va doreste in viata lui.
De cand s-a despartit de tine prima data, plecai frumos cu capul sus, nu te luai la injuraturi cu mama, nu il implorai sa va impacati sau mai stiu eu ce
Daca tu crezi ca un copil il va lega de tine, te inseli amarnic

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Am citit toata povestea ta, nu inteleg de ce ai ramas insarcinata cu astfel de om, ai vrut tu copil sau asa s-a intamplat? Daca parintii lui nu te plac de ce ai vrut sa fi cu băiatul lor? Sa inteleg ca voi doi nu v ati casatorit? Oricum ar sta lucrurile prietenul tau are obligatii dde tată fața de copil, trebuie sa il recunoasca sa i plateasca pensie alimentara, tu trebuie sa il dai in judecata nu il lasa sa scape, nemernicul acum fuge de responsabilitate, dar cand a facut s(e) (x), i-a placut? Acum trebuie sa fie linga copil, ar fi bine sa fie si lînga tine care esti mama copilului, parintii tai ce spun despre aceasta situatie a ta? Te vor ajuta ei sa iti cresti bebelusul? Ai fată sau băiat? Snatate multa si bebelusului dar si tie, tu ce varsta ai?